Tërmeti prej 4.9 shkallë të Rihterit dridhi Gostivarin

Një tërmet i shkallës 4.9 sipas shkallës Rihter është ndier para pak minutash në Maqedoni. Sipas të dhënave elektronike të marra na Qendra Sizmeologjike, tërmeti ka pasur epiqendren në Resnjë, në afërsi të Ohrit. Dridhjet e lehta janë dëgjuar edhe në Shkup, Tetovë e Gostivar

Kujtojmë që epiqenda ka qenë 5 Kilometra afër Resnjes dhe 3 kilometra nga vendi i quajtur Jankovec.

Një tërmet prej 3.7 gradë sipas shkallës së Rihterit ka goditur mbrëmë rreth orës 3:54 Ohrin. Epiqendra e tërmetit është regjistruar 6 kilometra në lindje të Ohrit në thellësi prej 6 kilometrash.

Ky është tërmeti I dtë që dridh Ohrin pas tërmetit të parë dje në orën 11:39 me magnitudë  prej 3.9 gradë.Loading...
Propellerads

Leave a Reply