Etiketime:

Zyrtare: Ja radhitja e partive në fletëvotime

Komisioni Shtetëror për Zgjedhjet ka caktuar numrat rendor me të cilat partitë politike do të garojnë në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 15 tetor, raporton...

Sevdail Miftari: Policia na la ta lirë në hynim në Lagjen e Trimave. Përse?!

“Prokuroria dhe policia e kanë ditur që ne jemi në Maqedoni, dhe na lanë të hyjmë nëpër kufi. Përse na lanë të lirë? Shteti i hapi vetë kufirin prandaj....

Demë Shehu: Begu dhe Mirsadi kurrë nuk do të dorëzoheshin!

I akuzuari Demë Shehu është i bindur se Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj nuk janë dorëzuar pasi duke njohur ata personalisht, e di se ata nuk e kanë pasur praktikë...

Komandant Malisheva: “Kumanovën e bëri Sasho Mijallkovi” dhe politikanët tuaj!

Andi Krasniqi, i njohur si Komandant Malisheva, pretendon se ngjarjet në Lagjen e Trimave janë inskenuar nga ish shefi i shërbimit sekret, Sasho Mijallkov, së...

Kurse të gjuhës frënge në Shkup

Instituti Francez në Shkup, me mbështetjen e Ambasadës së Francës në Shkup organizon kurse të gjuhës frënge! Vlen të theksohet, se frengjishtja, si gjuhë e...

Aksident i rëndë, vdes një dhe plagosen tre persona

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot në mëngjes në rrugën Prilep-Manastir, afër fshatit Srpci. Gjatë aksidentit janë përpalsur dy vetura, gjatë...

Babain e kishte goditur rryma, djali vdiq duke i ndihmuar

Babë dhe bir kanë ndërruar jetë pasi janë goditur nga energjia elektrike. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Sushicë, Komuna e Novo Sellës. I ndjeri me inicialet I....

Rama: Hartës së NATO-s i mungojnë, Maqedonia, Kosova, Bosnja, Serbia…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka theksuar se si vend anëtar Shqipërisë i duhet të llogarisë jo vetëm përfitimet, por edhe përgjegjësitë që burojnë...

UNITETI dhe RDK, (Koalicioni “Aleanca për Shqiptarët”) do të garojnë në katër komuna

Partitë UNITETI dhe RDK, në kuadër të koalicionit “Aleanca për Shqiptarët”, në zgjedhjet lokale të 15 tetorit do të garojë në katër komuna. Në Dibër,...

Kthehet në shtëpi Mefail Sulja

Është kthyer në shtëpi Mefail Sulja, 47 vjeç, i cili është lajmëruar si i humbur. Familjarët kanë konfirmuar për Televizionin SHENJA se Mefali është gjetur...