Roma shpartallon Sampdorian

Roma mundi 4 – 0 Sampdoria duke u kualifikuar në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë. Skuadra e Spaletit triumfoi në sfidën e luajtur mbrëmjen e së enjtes edhe pse miqtë nga Xhenova patën edhe mundësi shënimi gjatë pjesës së parë. Naingolan spikati në këtë përballje duke shënuar golin e parë dhe të fundit. Roma do të luajë më 1 shkurt me Çezenën po në stadiumin “Olimpiko”. Sfida më e bukur e fazës çerekfinale është ajo mes Juventusit dhe Milanit më 25 shkurt në Torino./ TV KLANLoading...
Propellerads

Leave a Reply