RAMA TAKON ERDOGANIN, KUMTON NJË LAJM TË MIRË (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Turqi këtë të dielë dhe ka patur një takim 90 minutësh në “shtëpinë” e Presidentit Erdogan.
Por përveçse takimit, Rama ka njoftuar një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët.

Rama shkruan në profilin e tij në rrjetin social se projekti për aeroportin e Vlorës është mjaft afër finalizimit, teksa kompania e mirënjohur turke “Turkish Airlines” do të ndihmojë Shqipërinë për të krijuar kompaninë e parë shqiptare të fluturimit.Loading...
Propellerads

Leave a Reply