Plagosje me armë në Babrru

Një person u plagos me armë pas një grindjeje për motive banale ne rrugën “Asim Vokshi”, të Babrrusë. Uliks Meço, i njohur edhe me emrin Platin Nuzi, 36 vjec, u qëllua me pistoletë nga Ladimir Kallja, 24 vjeç. Policia tha se ata janë konfliktuar fillimisht në një lokal të zonës, ku kishin konsumuar alkool. Në grindje e sipër, Ladimir Kallja, ka nxjerrë pistoletën që e kishte pa leje dhe ka qëlluar në drejtim të 36-vjeçarit, duke e plagosur në këmbë. Në vendin e ngjarjes policia gjeti 3 gëzhoja. Në pak kohë u arrestua edhe autori i krimit, të cilit iu gjet edhe arma e krimit. Ndaj tij policia ngriti akuzën  e vrasjes me dashje të mbetur në tentativë, si dhe […]Loading...
Propellerads

Leave a Reply