Paralajmërimi i mjekëve pas zbulimit shokues në syrin e gruas

Mjekët u kanë bërë thirrje përdoruesve të lenteve të tregohen më të kujdesshëm dhe tw kryejnw vizita tw rregullta tek okulisti. Paralajmërimi erdhi pasi një gruaje iu gjetën 27 lente në sy. Zbulimi shokues është bërë nga mjekët gjatë një ekzaminimi në Spitalin e Solihullit, në Britani. Okulistja Rupal Morjaria tha se një mase ‘e kaltër” prej 17 lentesh ishte gjetur në syrin e pacientes, e cila kishte lënë takim tek mjekët për operimin e kataraktit. 10 lente të tjera ishin gjetur gjatë një inspektimi të dytë. Morjaria tha për “Optometry Today” se skuadra e mjekëve me në krye okulistin me më shumë se 20 vite eksperiencë ishte shokuar nga zbulimi. “Asnjëri prej nesh nuk kishte parë diçka të tillë […]Loading...
Propellerads

Leave a Reply