Moti sot, me vranësira dhe rreshje të shiut

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira, rreshje të shiut të cilat në pjesët jugore dhe lindore pritet të jenë më të dendura. Rreshje lokale të shiut pritet të ketë edhe të hënën në orët e pasditës. Do të fryej erë erë e fortë nga veriu, ndërsa temepraturat do të bien ndjeshëm.

Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 11 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës do të jetë nga 16 deri në 22 gradë Celsius.

Në Shkup do të kemi mot me vranësira dhe rreshje të shiut. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 17 gradë Celsius, ndërsa temperatura e ditës do arrijë deri në 21 gradë Celsius.Loading...
Propellerads

Leave a Reply