Moti sot dhe nesër në Maqedoni

Në krahasim me ditët e kaluara kur kishim mot me diell dhe temperatura të larta, moti sot në Maqedoni pritet të jetë jostabil, ndërsa në orët e pasditës priten rreshje të shiut sidomos në pjesën jufore dhe lindore të vendit. Në disa pjesë mnd të ketë të rreshura më intenzive madje edhe breshër dhe erë e fortë.

Të dielën do të kemi mot me vranësira me rreshje të shiut të cilat në pjesët jugore mund të jenë më intenzive. Të rreshura lokale të shiut priten edhe të hënën pasdite. Të dielën dhe të hënën do të fryjë erë e fuqishme nga veriu, ndërsa teperaturat do të zvogëlohen dukshëm. më freskët do të jetë të dielën kur temperatura maksimale në shumë vende do të kalojë shumë pak mbi 20 gradë Celsius.Loading...
Propellerads

Leave a Reply