Mavraj: Kombëtarja është nderi më i madh, më pëlqejnë shumë qebapët

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka dhënë një intervistë të veçantë për “Bild”, ku ndër të tjera ka treguar dhe udhqimin e preferuar, vlerësimin që i jep faktit të të qenurit pjesë e Shqipërisë, apo dhe lidhjen që ka me besimin fetar, përcjell “Panorama Sport”.

“Ushqimi i preferuar? Më pëlqejnë shumë qebapët dhe kam gjetur një restorant në Hamburg ku i gatuajnë shumë mirë.

Ekipi kombëtar? Në këndvështrimin sportiv është nderi më i madh që kam marrë.

Besimi dhe idhujt? Unë studioj Islamin, mësoj sa më shumë të mundem nga tre miqtë e mi imamë. Idhull kam padyshim profetin Muhamed”, u shpreh mbrojtësi.Loading...
Propellerads

Leave a Reply