Kinezët ndërtojnë një urë për 27 minuta (Video)

Një urë gjigande u ndërtua në Kinë për vetëm 27 minuta nga forcat xheniere të ushtrisë.

Ura “Bailey” është 1150 metra e gjatë dhe është e ndërtuar mbi lumin Yangtze në Kinë, i cili është lumi i tretë më i gjatë në botë.Loading...
Propellerads

Leave a Reply