Incidenti në “Times Square”, autori: Dëgjova zëra se do të vdisja

“Dëgjova zëra dhe mendova se do të vdisja”. Kështu është shprehur në polici gjatë marrjes në pyetje, sipas asaj që raporton shtypi amerikan, Richard Rojas, i riu që të enjten kaloi mbi turmën e këmbësorëve me makinën e tij në sheshin “Times Square” të Nju Jorkut, duke vrarë një vajzë 18-vjeçare dhe plagosur 20 persona të tjerë.

Rojas, menjëherë pas incidentit, ishte në gjendje shoku: zbriti nga makina, ka vapuar në shesh, duke ulëritur para se të bllokohej nga policia.

19 maj 2017 (gazeta-Shqip.com)Loading...
Propellerads

Leave a Reply