Ditë zie për Branko Manajllovskin dhe BDI-në, vdes pionierja e të drejtave të homoseksualëve

Ditë zie për Branko Manajllovskin dhe BDI-në, vdes pionierja e të drejtave të homoseksualëve

 

Një lajm i trishtueshëm ka ardhur për Bashkimin Demokratik për Integrim mbi gjitha për deputetin e kësaj partie Branko Manajllovskin. Mediat shkruajnë se ka humbur jetën Edith Windsor e cila njihet si pionere për të drejtat e homoseksualëve.

Siç dihet BDI nëpërmjet deputetit Manajllovski ka bërë të ditur hapur qëndrimin e tyre se mbështesin të drejtat e LGTB-së, madje ai në Kuvend derdhi edhe lot.

Manajllovski ka deklaruar se nuk dëshiron të vdes pa parë të realizuar me Ligj të drejtat e homoseksualëve.Loading...
Propellerads

Leave a Reply