Kategoria: Teknologji

Del në shitje Aston Martin më i rrallë ndonjëherë (FOTO)

Struktura e pjesës së poshtme dhe disa përfundime të makinës, janë të bëra duke imituar lundrën, të cilën kompani britanike e ka punuar me Quintessence...

Instagram sapo pubikoi mundësinë e re, provojeni (Video)

Mjafton ta mbani të shtypur butonin për të bërë mini-selfie të reja në një foto të cilat mund të përcillen me simbole të ndryshme. Se si duket dhe se si...

Çfarë po bën në të vërtetë Google, me të dhënat tona?

Në një laborator kërkimor klandestin të Google në jug të San Franciskos, me emrin e koduar “GWC7”, ka nga ata që mendojnë se e kanë një përgjigje: duke i...

Apple prodhon sensorë për nivelin e sheqerit në gjak pa gjilpërë

Bëhet fjalë për sensorë optikë, prodhimi i të cilëve sipas mendimit të shkencëtarëve konsiderohet si sfida më e vështirë teknike. Prodhimi i sensorëve...

Lexus lanson modelin luksoz, me të cilin rivalizon veturat gjermane (Foto)

Njëjtë sikur kompanitë gjermane, ia ka dalë që të integrohet fuqia e lartë, teknologjia moderne dhe luksi në një model të vetëm që është LS 500 F Sport,...

Philips vjen me monitor 34 inç me panel ultra të gjerë

Monitori Philips 349X7FJEW X Line ka panel UltraWide QHD VA, me rezolucion prej 3440 x 1440 piksel, lakesë 1800R, mbështetje për spektër të gjerë ngjyrash, lidhjen...

Me një litër karburant ju mund të bëni më shumë kilometra, mjafton të ndiqni këto këshilla!

Për këtë, ju sjellim disa këshilla se si për të ruajtur në konsumin e karburantit: – Shmangni startin derisa vetura është e ftohtë – Ndryshoni...

Me edicion special, Jeep përfundon gjeneratën Wrangler (Foto)

Mirëpo, këtij modeli klasik do t’i vijë fundi, pasi të lansohet një edicion special me makina për të gjitha terrenet, transmeton Telegrafi. Sikur edhe...

Dalin fotografitë e para të Mercedes S për 2018 (FOTO)

Gjenerata aktuale e klasës S të Mercedes ishte prezantuar në vitin 2013, ndërsa katër vjet më vonë erdhi koha për ri-stilizimin e parë të këtij modeli. Në...

Nikon paralajmëron fotoaparatin e ri (Foto)

Nikon D7500 është fotoaparat i klasës së mesme DSLR, i cili huazon shumë gjëra nga “vëllai” më i shtrenjtë, modeli D500. Nikon D7500 ka format të njëjtë...