Kategoria: Teknologji

Skaneri i iPhone 8 do të jetë mbi ekran

Gjithashtu raporti i ekranit do të ndryshojë nga 16:9 në iPhone 7 në 18.5:9 si dhe janë përfshirë sensorë infrared të cilët krijojnë mundësi për...

Lajm fantastik për përdoruesit e iPhone

Në iOS 11 është ridizajnuar tërësisht Qendra e Kontrollit (Control Center), paneli të cilin përdoruesit mund ta përdorin për t’u qasur në opsionet më...

Zbulohet, ‘Audi’ ka mashtruar në testet për ndotjen

“Rreth 24 000 modele A8 dhe A7 të prodhuara mes vitit 2009 dhe 2013 me motorë diesel V6 dhe V8, nga të cilat 12 000 në Gjermani dhe 12 000 në Evropë, kanë...

Google kupton dhe shkruan “si një njeri normal”

Kjo është rezultat i një softueri të përmirësuar të njohjes së zërit nga Google që i afrohet nivelit njerëzor të kuptueshmërisë. Sipas Mary Meeker, një...

McLaren ofron motor për veturat që i ka prodhuar para 25 vitesh (Foto)

Megjithëse kanë kaluar 25 vite qëkur janë prodhuar, kompania kryen ende shërbime për klientët e vjetër, meqë nuk kanë ku të riparojnë të makinen e vjetër,...

LG vjen edhe me G6 Plus dhe G6 Pro?

Sipas një raporti të ri nga etnews thuhet se LG mund të planifikojë të lansojë dy modele shtesë të G6, fillimisht për tregun e saj në Kore. Faqja nuk citon...

Ferrari 488 i modifikuar arrin shpejtësinë në 340 kilometra në orë (Video)

Kjo makinë italiane tani ka gjithsej 772 kuajfuqi, ndërsa është për 14 centimetra më e gjerë – gjë që ia ka shtuar aerodinamikën, transmeton Telegrafi. Në...

E rrallë: Vetura hyn nëpër fundin e ylberit (Foto)

Por siç e dëshmon kjo fotografi më poshtë, kjo legjendë do të vazhdojë të mbetet vetëm një legjendë. Kjo pasi një veturë ‘4×4’ e gjeti vetën në...

Është hapur qendra e parë tregtare për riparim dhe riciklim (Foto)

Qendra e parë tregtare për riparim dhe riciklim të objekteve është hapur në Suedi, transmeton lajmi.net Për shkak se shoqëria njerëzore është kushtëzuar të...

Prezantohet treni që lëviz në binarë virtual (Video)

Kina ka prezantuar trenin që lëviz në binarë virtual, për të rregulluar transportin publik në qytete të mëdha, transmeton lajmi.net Trenat e ri janë prezantuar...