Kategoria: Teknologji

“Sfida e balenës së kaltër”, edhe shqiptari pre e lojës vdekjeprurëse (Video)

14-vjeçari shqiptar ka pohuar për mediet, në një prononcim me lejen e prindërve, se një i panjohur i është afruar nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook dhe...

Golf GTI RS, koncept i inspiruar nga Porsche 911 (Foto)

I quajtur GTI RS Concept, ky koncept i WV Golf është inspiruar nga pjesëtari i familjes, Porsche 911, transmeton Express. Pjesa e zgjeruar e trupit Rocket Bunny vjen...

Shkencëtarët paralajmërojnë: Nëse goditemi nga kometat, jemi tërësisht të pambrojtur

“Problemi më i madh është se nuk mund të bëjmë thuajse asgjë në një rast të tillë”, thotë Joseph Nat, i cili punon në Qendrën...

Mercedes-Benz S63 me pamje nga Chrometec, do u’a fitojë zemrën posa ta shihni (Foto)

Ndërsa në dizajnin e jashtëm, një ndryshim të madh e ka bërë Chrometec, duke i japur një pamje tejet të bukur, transmeton lajmi.net Veturës të cilës dukej...

Samsung prezanton ekranin e parë “të shtrirë”

Bëhet fjalë për ekranin 9,1 inç (23 cm), i cili do të përdoret në pajisjet bartëse, telefonat e lakuar, si dhe në automobila. “Derisa ekranet aktuale...

Sony me tri modele të reja të telefonave në IFA

Duke filluar me Xperia XZ1, telefoni do të mundësohet nga procesori Snapdragon 835 dhe ka një ekran të plotë 5.2 inç HD. Pajisja pritet të vijë me 4GB RAM dhe do...

Windows Defender nuk mjafton për bllokimin e WannaCry në Windows 7

Shumë përdorues kanë menduar se lansimi i softuerit të sigurisë është i mjaftueshëm për t’u mbrojtur. Por, kjo nuk është e saktë pasi në rastin e Windows...

Futet me Land Rover në buzë të detit, ja çka i ndodhë (Video)

Kështu ka ndodhur me një djalosh, i cili ka hyrë me Land Rover-in e tij në buzë të detit vetëm që të bënte disa foto të veçanta, por shqetësimi i tij filloi...

Kjo pajisje përkthen secilën gjuhë (Video)

Së fundmi doli pajisja e quajtur ‘Travis’, e cila mund të përkthejë në secilën gjuhë të botës. ‘Travis’ mund të lidhet edhe me ndonjë pajisje që...

BMW M5 e re vjen me mbi 600 kuaj-fuqi (Foto)

Me një motor 4.4-litërsh twin-turbo, kjo veturë arrin të prodhojë 608 kuaj-fuqi, shkruan lajmi.net. Në këtë model, vozitësi ka mundësinë që me një prekje...