Kategoria: Teknologji

Lajm i keq për adhuruesit e iPhone-it

Vitin e ardhshëm, ky pritet të shërbejë si shembull. Sipas Ming-Chi Kuo, analist i KGS-së i njohur për çështjet e Apple, ka spekuluar se kjo kompani do të...

Telefonat celularë dhe rreziku i kancerit, cila është e vërteta?

Kohët e fundit një vendim (i shkallës së parë) e lëshuar nga një gjykatë e punës në Firence dënoi Inail për të paguar një përfitim profesional të...

Prezantohet makina sportive elektrike (Foto)

Makina e kuqe sportive doli nga rimorkio e kamionit të ri gjatë prezantimit. Vetura e elektrike do të ketë një autonomi prej thuajse 1000 km me një karikim të...

Frikoheni të përdorni aeroplanët modern? Lufthansa ka rikthyer në përdorim aeroplanë nga viti 1936

Ndërsa mijëra të tillë u ndërtuan, vetëm një pjesë e vogël janë ende operacionale dhe në gjendje fluturimi. Njëri prej tyre është D-AQUI, i cili ka qenë...

Kujdes, mos i bëni kurrë këto pyetje në Google

1) Si mund të humbas peshë? Nëse mendoni se do të gjeni një metodë të saktë, një dietë të shëndetshëm apo ushtrime fizike të cilat do t’ju ndihmojnë...

Akuzat për spiunim, reagon për të herë të parë “antivirusi” Kaspersky

Ishte Wall Street Journal ai që lëshoi fillimisht akuzat në muajin tetor kur përcolli njoftimin se hakerat rusë, kishin përdorur një software të Kaspersky-t për...

Prezantohet kamioni elektrik (Foto)

Kamioni i ri i Tesla ka një autonomi prej 800 km me një karikim të vetëm të baterisë. Sipas kompanisë, prodhimi në seri i kamionit të saj elektrik do të nisë...

Makina e parë fluturuese del në treg në vitin 2019

Kompania mëmë e Volvo, Geely, ka fituar licencën për bërjen realitet të makinës fluturuese Terrafugia, duke bërë që automjetet që kalojnë nga rrugët në...

Kujtonte se ja kishin vjedhur makinë, kur e gjen pas 20 vjetëve nuk u beson syve (FOTO)

Ai thjesht kishte harruar vendin se ku e kishte parkuar. Ka qenë policia ajo që po shkatërronte një garazh të vjetër dhe është befasuar nga zbulimi i makinës...

Një Botë e dytë?! Zbulohet planeti i ngjashëm me Tokën

Ky është përfundimi i një studimi të ri, sipas të cilit bota e re e zbuluar, e quajtur Ross 128b, u identifikua në orbitën e një ylli xhuxh 11 vite dritë nga...