Kategoria: Sport

Provokohet Benzema, stadiumi thërret “Valbuena, Valbuena” (Video)

Karim Benzema nuk është ndarë me kujtimet më të mira nga udhëtimi në Valencia. Edhepse shënoi golin e parë në këtë ndeshje, Benzema 15 minutat pas pjesës...

Bild: Ylli i boksit Krasniqi zgjodhi strategji të re

Gjatë mbrëmjes të diel u organizuan disa meçe boksi, ku më e rëndësishmja ishte caktimi i kundërshtarëve për titullin në kategorinë WBO. Sportisiti Michael...

Barca e jep lajmin e madh, prezanton transferet (Video)

Faqja zyrtare e Barcelonës para pak minutash ka prezantuar klipin e prezentimit zyrtar të dy transfereve të reja, blerjes së Arda Turan dhe Aleix Vidal. Dy yjet e La...

Ja si duket Balaj pas operacionit në hundë (Foto)

Një fotografi e publikuar në rrjetet sociale, tregon ndryshimin në dukjen e futbollistit Bekim Balaj, pas ndërhyrjes në hundë. Ditë më parë i kemi parë disa...

Gashi e kërkon edhe një ekip tjetër e Serie A

Sulmuesi nga Kosova, Shkëlzen Gashi, është më i kërkuari në tregun ndërkombëtar. Futbollisti i kampionit në fuqi zviceran, Baseli dhe anëtar i kombëtares së...

Lamtumirë Benitez?

Gjatë ditës së sotme Real Madridi pritet edhe zyrtarisht ta shkarkojë Rafa Benitezin Portali Goal.com ka bërë të ditur se aventura e Rafa Benitezit me Real...

Bajram Nebihi transferohet në ligën e tretë gjermane të futbollit

Futbollisti i njohur nga Kosova, Bajram Nebihi, 27, është transferuar në klubin Stuttgarter Kickers, pjesë e ligës së tretë gjermane. Gjatë sezonës së kaluar...

United arrin marrëveshje me yllin e Lazios

Manchester United ka rënë dakord për të paguar një tarifë prej 35 milionë funta për Felipe Anderson nga Lazio. United ka qenë duke kërkuar së fundmi...

Real Madrid nuk përfiton nga barazimi i Barcelonës

Reali i Madridit nuk ka mundur të përfitojë nga hapi fals i Barcelonës, që barazoi një ditë më parë. Edhe madrilenët barazuan 2-2 në fushën e Valencias....

Daily Mail: Mourinho merr Shqipërinë dhe fiton ‘Euro 2016’

Peter Oborne, gazetari i Daily Mail, ka parashikuar se Jose Mourinho do ta marrë drejtimin e Kombëtares shqiptare dhe do ta fitojnë Euro 2016. Tabloidi britanik,...