Kategoria: Sport

Presidenti i Atletico Madridit tregon nëse Griezmann do të transferohet te Barcelona

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo nuk beson se Antoine Griezmann do të largohet nga klubi pas përfundimit të këtij sezoni. Reprezentuesi francez ka...

“FederBet” zbulon ‘ndeshjen e kurdisur’ nga Kombëtarja shqiptare

Ka dyshime se ndeshja e miqësore e Shqipërisë U20 dhe Gjeorgjisë U20, e cila u mbyll 0-3 mund të ketë qenë e manipuluar. Këtë e konfirmojnë edhe organizatat...

Mourinho: Kjo skuadër mund ta fitojë “Kampionatin botëror 2018”

Jose Mourinho beson se Anglia mund të shfaqet si konkurrente për titullin e kampionit të botës. Ai beson se përbërja e tanishme e ekipit anglez mund të luftojë...

Brazili ka një kampion të ri

Corinthians ka fituar “Kampionatin brazilian”. Skuadra ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Fluminense, falë dy golave nga Jo dhe një goli nga Jadson. Tri xhiro...

Kosova publikon listën, këto janë ndeshjet e ardhshme

Përfaqësuesja e Kosovës do të grumbullohet që nga dita e hënë në Prishtinë në mënyrë që të përgatitet sa më mirë për dritaren e parë të kualifikimeve...

Lamtumirë Chelsea!

Willian do të largohet nga Chelsea, gjatë afatit kalimtar të janarit. Mediat angleze raportojnë se mesfushori brazilian ka vendosur të gjejë një ekip të ri, pasi...

Italia mund të kualifikohet në botëror? Lexoni se çfarë thotë neni 7-të i FIFA-s

Barazimi i djeshëm në shtëpi ndaj Suedisë, la Italinë jashtë Kampionatit Botëror për herë të dytë në histori. Kjo gjë shkaktoi një katastrofë sportive...

Tri arsyet pse Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid

Agjencia Shtetërore Tatimore e Spanjës Sulmuesi gjithmonë është ndier i përndjekur pa fakte nga autoritetet, me agjencinë shtetërore tatimore duke u fshehur...

“Më përdori për seks’’, modelja e njohur akuzon Cristiano Ronaldon

Mesa duket ylli i Realit të Madrid, Cristiano Ronaldo është vënë në qendër të akuzave me një modele e cila e akuzon rëndë  për përfitime seksuale. Një...

Eliminohet Italia, kjo do të jetë ndeshja ‘ngushëlluese’ para “Botërorit 2018”

Anglia do të zhvillojë ndeshje miqësore me Italinë dhe Holandën para Kampionatit botëror 2018. Ekipi i Gareth Southgate do të luajë në Amsterdam me Holandën...