Kategoria: Politikë

Gashi pas takimit me Bildtin: BESA përkrah çdo hap që ndihmon tejkalimin e krizës

Deputeti i Lëvizjes BESA,  Afrim Gashi pas takimit me ish-ministrin suedez për Punë të Jashtme, Karl Bildt tha se diplomatët janë këtu për të ndihmuar vendin...

Zeqirija Ibrahimi: Le të tregojnë VMRO – BDI kush ua prishi marrëveshjen, e kush po ua ndreq?!

Depueteti dhe nënktyetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, nga foltorja e Parlamentit sot ka thënë se para disa ditëve Gjorgje ivanov tha se qeveria BDI – VMRO...

Lëvizja BESA Gostivar: Apelojmë deri tek organet lokale që të kujdesen për fëmijët me autizëm

Lëvizja Besa në Gostivar, përmes një konference për shtyp shprehu shqetësimin për mungesën e kuadrove profesionale për trajtimin e fëmijëve me autizëm në...

Gashi i drejtohet VMRO-së: Thirrni mendjes, të zgjidhim krizën

Disa ditë ne grupi parlamentar i Lëvizjes Besa nuk dëshiron të harxhon kohë sepse jemi në një situatë prej të cilës duam të dalim sa më shpejtë, kështu mes...

Bilall Kasami takime me strukturat e BESËS në Tetovë (FOTO)

Lëvizja BESA ka filluar takime të gjithëanshme me të gjitha strukturat e saj, për të bashkëbiseduar për nga afër me BESAtarët dhe shqiptarët për hallet dhe...

Lëvizja BESA takime me strukturat në Dibër, Tearcë dhe Kërçovë (FOTO)

Lëvizja BESA ka filluar takime të gjithëanshme me të gjitha strukturat e saj, për të bashkëbiseduar për nga afër me BESAtarët dhe shqiptarët për hallet dhe...

Teuta Bilalli: Votuesit shqiptarë të LSDM-së, e kanë kuptuar se adresa e shqiptarëve të Maqedonisë është BESA (VIDEO)

Deputetja e Lëvizjes BESA, Teuta Bilalli në një intervistë për portalin Sakte.net ekskulzivisht ka rrëfyer se kjo Lëvizje mbetet e përkushtuar për Ridefinimin e...

Kasami nga Struga: Vazhdojmë të jemi konstruktiv , kurse partitë tjera shohin vetëm interesin partiak dhe jo atë qytetar!

Bilall Kasami, kryetari i Lëvizja Besa sot vizitoi strukturat e kësja lëvizje në Strugë ku nga selia e këtij subjekti potencoi se Lëvizja Besa ka qenë dhe do jet...

Adnan Azizi: Mërgata shqiptare mbështet fuqimisht Lëvzjen BESA (FOTO)

Adnan Azizi, anëtari i kryesisë qendrore në Lëvizjen BESA ditë më parë realizoi takime intensive me mërgatën shqiptare, dhe me përfaqësues të lartë të...

“Po të ishte për BDI-në ata do të koaliciononin me VMRO-DPMNE”

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një deklaratë për gazetën austriake Wiener Zeitung ka thënë se vetëm një telefonatë në momentin e fundit ka penguar të...