Kategoria: Politikë

E konfirmon edhe MPB: Nuhiu mbrëmë ishte spektator, Çavkov jepte urdhra (FOTO)

Kritika të shumta dhe të ashpra janë adresuar për reagimin e policisë gjatë mbrëmjes së djeshme, ku protestuesit u futën në godinë e Kuvendit pa asnjë...

(GAZETA LAJM)Dyshime në LSDM: Pse Ali Ahmeti nuk erdhi sot në Kuvend, sikurse edhe Gruevski?

Në radhët e LSDM-së janë paraqitur dyshime se pse kryetarii BDI-së Ali Ahmeti ka munguar në seancën e sotme të Kuvendit të Maqedonisë. “Ne pritnim që Ahmeti...

Të mendosh se himni shqiptar ka shkaktuar incidentin në Parlament, është njëjtë si të besosh se vërtetë “platforma e Tiranës” ka qenë pengesë për mosdhënie të mandatit për Zaevin, dhe nese beson, kjo eshte naive.

Të mendosh se himni shqiptar ka shkaktuar incidentin në Parlament, është njëjtë si të besosh se vërtetë “platforma e Tiranës” ka qenë pengesë për...

IBRAHIMI: TË PAKTËN SONTE T’I LËMË PËRPLASJET PARTIAKE, KËSHTU I SHËRBEJMË VETËM ARMIKUT

Deputeti i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ka reaguar nëpërmjet një statusi në facebook duke thënë se të paktën sonte nuk duhet që të ketë përplasje mes...

Afrim Gashi: Protestuesit “kërkonin kokën” e Zeqirija Ibrahimit!

Deputeti i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi ka thënë se menjëherë pasi kanë dëgjuar informacionet që Ziadin Sela është sulmuar janë interesuar për të, por sipas...

Huliganët maqedonas po kërkojnë “kokat” e deputetëve të Lëvizjes BESA! Ja pse

Pas ndërhyrjes së huliganeve në parlamentin e Maqedonisë, pas zgjedhjes se kryeparlamentarit shqiptar në krye të këtij institucioni, janë dëgjuar thirrje...

“Zhduket” Agim Nuhiu i BDI-së, Ministër i Brendshëm i Policisë!

Edhe pas 3 orësh dhunë në Kuvendin e Maqedonisë, nuk ka dalë as edhe një fjalë e vetme nga Ministri i Punëve të Brendshme nga radhët e BDI-së, Agim Nuhiu. Ai...

Huliganët maqedonas kërkojnë kokën e Zeqirija Ibrahimit!

Pas ndërhyrjes së huliganeve në parlamentin e Maqedonisë, pas zgjedhjes se kryeparlamentarit shqiptar në krye të këtij institucioni, janë dëgjuar thirrje...

Taravari: Ziadin Sela është shëndosh e mirë

Sekretari i LR-PDSH-së, Arben Taravari për Telegrafi Maqedoni ka thënë se Ziadin Sela është në gjendje të mirë dhe është nisur për në klinikat e Shkupit....

Gazeta Lajm: Edhe Bilall Kasami e Zijadin Sela janë sulmuar nga protestuesit?

Protestuesit arritën t’i thyejnë të gjitha dyert dhe arritën të hyjën aty ku ndodhej shumica e re parlamentare dhe gazetarët. Zaev dhe truproja e tij janë më...