Kategoria: Politikë

Gazetari Bekim Laçi: Liqenin e Likovës e mbyti bërllogu, Sadullahu na bëhet ministër i Ekologjisë!

Gazetari Bekim Laçi ka reaguar ashpër pas emërimit të Sadulla Durakut si ministër i Ekologjisë. Ai ka thënë se emërimi i tij është paradoks dhe paraqet një...

Visar Ademi: Më së shumti ministra në Qeverinë e Zaevit ka VMRO-ja

Analisti Visar Ademi thotë se më të kënaqur nga përzgjedhja e ministrave të BDI-së ka ngelur VMRO DPMNE. Sipas tij, VMRO-ja ka më së shumti përfaqësues në...

Fejzi Hajdari kritikon funksionarin e BDI-së “alamet diplomat” Abdylkadar Memedi

Abdullkadar Memedi (alamet diplomati) tha ne TV “Telma”, se kjo çështje eshte tejkaluar ne menyre profesionale! Per Abdulkadrin dhe ata qe e kane emeruar apo...

Mbaroi koha kur shqiptarët futeshin pa kushte në Qeveri, BESA po vendos standarde të reja në politikë

Të gjithë e kujtojmë se sa herë shqiptarët janë dëshpëruar në momentin kur janë formuar Qeveritë në Maqedoni. Para zgjedhjeve partitë politike shqiptare...

Zëdhënësja e Lëvizjes BESA, Njomza Imeri – Ismaili: BESA për asnjë çmim nuk i shkel parimet e saj

Zëdhënësja e Lëvizjes BESA, Njomza Imeri – Ismaili, përmes një statusi në FB ka thënë se BESA për asnjë çmim nuk i shkel parimet e saj, kështu duke qenë...

Miku i Gjeneralit serb Dikoviqit, në lojë për ministër, e do LSDM-ja?!

Fatmir Besimi, i njohur si ministri i përjetshëm i BDI-së mund të jetë në kombinimet për të qenë pjesë e koalicionit qeverisës me LSDM. Emrin e tij e...

BESA s’ka të ndalur, profesionisti dhe funksionari i lartë i PDSH-së kalon në këtë Lëvizje (FOTO)

Lëvizja BESA nuk ka të ndalur. Pas kalimeve të shumta dhe strukturave të rëndesishme nga radhët e BDI-së në BESË, tani edhe profesionistë që me parë ishin...

Përforcime të mëdha në Degën e Lëvizjes BESA në Gostivar (FOTO)

Së fundmi po vërehet një ristrukturim i gjithëanshme i Lëvizjes BESA dhe përforcim i degëve të kësaj partie. Rritjen e BESËS në terren e dëshmoi edhe anketa...

FAMILJARI I KOMANDANT SHQIPONJËS: ME VENDIMIN E GJYKATËS AI U VRA PËR SË DYTI

Vrasësi i Komandant Shqiponjës është dënuar vetëm me shtatë vjet burg, ndërsa personi i cili i plagosi dy shokët e tij, Gani Demiri dhe Shefki Rexhepi, u dënua...

VETËM SHTATË VJET BURG PËR VRASËSIN E KOMANDANT SHQIPONJËS

Vrasësi i Komandant Shqiponjës është dënuar vetëm me shtatë vjet burg, ndërsa personi i cili i plagosi dy shokët e tij, Gani Demiri dhe Shefki Rexhepi, u dënua...