Kategoria: Politikë

Në zgjedhjet Lokale, BDI do të pësoi një humbje të Konsiderueshme të Komunave Shqiptare

Pas zgjedhjeve parlamentare te 11-te dhjetorit, BDI-ja mori nje goditje te forte nga partite Opozitare, por edhe nga ajo Maqedonase ku nje shumice shqiptaresh mbeshteten...

Shpëtojnë bashkëpunëtorët e UDB-së, BDI-LSDM shfuqizojnë lustrimin

Lajmi i mirë për bashkëpunëtorët e ish UDB-së vjen nga Qeveria LSDM-BDI. Koalicioni qeveritar përmes zëdhënësit të BDI-së, Bujar Osmani, ka paralajmëruar...

​Bujar Osmani mbron gjykatësit partiak: Nuk do të ndërohen

Zëvendëskryeministri për eurointegrime dhe zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani ka dalë në mbrojtje të gjykatësve të cilët edhe institucionet ndërkombëtarë...

​Kush i la fëmijët e Nerezit në kohën e gurrit?

VMRO-DPMNE, LSDM dhe BDI janë bashkërisht fajtore që fëmijët e Nerezit ende mësojnë në shkollën periferike të ndërtuar nga gurri. Banorët fajsojnë tre...

​Partitë tjera harojnë Labunishtën, Besa i jep degë në vete dhe kryetarin e Strugës

Të gjitha partitë e tjera shqiptare gjatë kohës së zgjedhjeve kanë marë votat në Llabunishtë të Strugës duke përdorur retorikë folklorike, ndërsa pas...

​Të flasësh kundër Adnan Ismailit nënkupton: Je kundër librit shqip.

Të flasësh kundër Adnan Ismailit nënkupton: -Je kundër librit shqip. -Kundër literaturës Islame. -Kundër librave shkollorë. -Kundër lektyrave për fëmijë....

Fadil Zendeli: Do të fitojmë shumicën e komunave të banuara me shqiptarë

Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Maqedoni e nxorrën si befasi Lëvizjen BESA e cila arriti të marrë pesë mandate të deputetëve në legjislativë, njofton...

Partitë shqiptare “mprehin shpatat” për zgjedhjet lokale, BESA dhe BDI në luftë të ashpër

Partitë politike shqiptare janë të gatshme që zgjedhjet lokale të mbahen më 15 tetor, ashtu siç parashikon kodi zgjedhor. Nga BDI, Lëvizja BESA dhe Aleanca për...

Shefit Xhaferi godet Petrit Mënajn: Mos u ngatro me Gostivarin

Antar i LPK, Themeluesi i UÇK-së, dhe i pari i logjistikës së luftës në Maqedoni Komandant Shefit Xhaferi-Kravata reagon ashpër ndaj deklaratës së...

PROKURORI ZBULON BISEDËN E ARTAN GRUBIT ME KOMANDANT MALISHEVËN PËR DORËZIMIN NË OSBE

Biseda telefonike të siguruara përmes Masave të Posaçme Hetimore (MPH), procesverbale, foto-dokumente nga ngjarja, njoftime, ekspertiza të celularëve, të armëve,...