Kategoria: Opinion

A do mund t’i fitojnë shqiptarët Strugën dhe Kërçovën

Riat Abdurramani Nuk kanë lënë asgjë pa keqpërdorur liderët e partive politike shqiptare, të cilët edhe janë fajtorët kryesorë për gjendjen e mjerueshme të...

Nevzat Bejta (e ka zakon) të trilloj dhe të shpif !

Shkruan: Emrli Asani, Anëtar I Kryesisë qendrore Lëvizja BESA Kryetari I komunës së Gostivarit mund të trilloj dhe të shpif (e ka zakon) mirëpo para të...

Lëvizja BESA takime me strukturat në Gostivar, Kumanovë dhe Zhelinë (FOTO)

Lëvizja BESA ka filluar takime të gjithëanshme me të gjitha strukturat e saj, për të bashkëbiseduar për nga afër me BESAtarët dhe shqiptarët për hallet dhe...

Një urë, për t’ua zënë sytë halleve të shumta, gostivarasve!?

Shkruan: Xhevair Miftari Një urë, për t’ua zënë sytë halleve të shumta, gostivarasve!? Ura që u përurua dje në Gostivar, po na e shëndroka në qytet...

Afrim Gashi aktivistëve të BESËS: Sharjet dhe ofendimet nuk na takojnë neve

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, në rrjetin social Facebook ka shkurar; “Disa herë e kemi thënë, po e përsëris sërish, sharjet e...

Gruevski nuk iа jep stafetën Zaevit

Maqedonia gjithmonë ka pasur sistem të brishtë politik, institucione shtetërore të pakonsoliduara deri në fund, ka pasur kulturë të ulët politike, partia nuk ka...

Rikthehet njësiti famëkeq “Llavovi”, ministri i BDI-së hesht

 Toni Mihajllovski, aktori dhe ish zëdhënësi i njësitit policor famëkeq që mori pjesë në luftën e vitit 2001 “Llavovi” (Luanët), ka...

Tradhëtarët të Srebrenicës tani në polemikë me Turqinë

Në këto momente po zhvillohet një krizë e pa paprecent mes Turqisë dhe Holandës ku kjo e fundit gjatë ditës kundra gjithave normave ndërkombëtare ndaloi gjitha...

Fjala e lirë, kancer për politikën në Maqedoni

Shkruan: Xhevair Miftari Fjala e lirë, kancer për politikën në Maqedoni.Fjala e lirë dhe mendimi ndryshe dhe i pavarur në Maqedoni është bërë kancer për...

Vllasi: Pa shqiptarët e barabartë në të drejta nuk ka Maqedoni

Kriza në Maqedoni e rrezikon vet shtetin, por ka rrezik që të reflektohet edhe në rajon. Kështu është shprehur veterani i politikës shqiptare Azem Vllasi në...