Kategoria: Lifestyle

Disa mënyra si të humbisni peshë

Të gjithë e dini se për të humbur peshë duhet shumë punë dhe mundim. Megjithatë disa studime kanë treguar se zakonet tuaja luajnë shumë rol në këtë...

UFO-t, 70 vjet më parë u shfaqën “disqet fluturuese”

Piloti amerikan Keneth Arnold, në 24 qershor 1947, pohoi se kishte parë 9 objekte të ndritshme, por jo të identifikuara gjatë një udhëtimi me avion. Që nga ajo...

Reagimi i Jonidës pas lajmeve për ndarje (Foto)

Nga kjo martesë çifti kanë një fëmijë, i cili mban emrin Dan, por duket se tashmë rrugët e tyre janë ndarë, shkruan lajmi.net. Nuk dihen shkaqet që kan çuar...

Dua Lipa ‘ndezë’ skenën e Glastonburyt, ladërohet nga BBC (Foto/Video)

Mbërmë, këngëtarja ka performuar në festivalin e njohur Glastonbury, para një audience të madhe, shkruan lajmi.net. Faktin që Dua Lipa është njëra ndër...

Enca ka një hall, diçka e keqe po i ndodh (Foto)

Këto ditë ajo ka kaluar pushime të mrekullueshme në Turqi, bashkë me nënën dhe miken e saj, shkruan lajmi.net. Por, Enca po përballet me një problem, të cilin...

Arta Dobroshi fiton çmim me filmin ‘Home’ (Video)

Filmi i fundit në të cilin Dobroshi ka aktruar është ‘Home’, i cili rezultoi shumë i suksesshëm për të duke ia sjellë edhe një çmim të...

17 gjëra që nuk i dinit për mbretëreshën Elisabeta II

Për 65 vjet në fronin e Anglisë, mbretëresha jep shumë pak intervista dhe flet akoma më pak për veten. Ja disa fakte personale që i përkasin asaj Nuk ka shkuar...

Afërdita nis udhëtimin e ri me të dashurin (Foto)

Atë sa e shohim në një vend, sa në tjetrin, udhëtime këto bashkë me të dashurin çek, shkruan lajmi.net. Çifti kanë filluar një udhëtim të ri në Gjermani....

Nëse çiftet nuk funksionojnë, mendon ueb-i për ta

Janë gjithnjë e më shumë çiftet që kanë vështirësi të ruajnë pasionin mes tyre, por kjo ndodh zakonisht kur diferenca është më pak se pesë vjet Sipas një...

Gruaja e Ze Marias, Sandra: Më mirë në Shqipëri se në Afrikë

Një zgjedhje për karrierën por edhe për familjen. Ze Maria në drejtimin e Tiranës ishte padyshim një lajm sensacional, pavarësisht se ish mesfushori i famshëm i...