Kategoria: Lifestyle

5 zakone të njerëzve tmerrësisht shumë tërheqës

Kur është fjala për llojet e njerëzve që secili i gjen tërheqës, thënia “bukuria është në sytë e atij që e sheh”, nuk mund të jetë më e vërtetë....

Gazeta zvicerane “Blick” liston shqiptarët që kanë lënë gjurmë në botë

Nuk është vetëm Nënë Tereza. Ka edhe 10 shqiptarë tjerë që kanë bërë gjera të mëdha, nis shkrimin suplimenti “Am Abend” i së përditshmes zvicerane....

Nobelisti gjerman ka shokuar gjithë botën: Sëmureni nga kanceri, sepse vazhdimisht i hani këto dy ushqime!

Shkencëtari gjerman dhe fitues i çmimit “Nobel” në lëmin e fiziologjisë, Harald zur Hausen, ka konstatuar që virusi jo mirë i studiuar, i cili shfaqet tek...

Shiti makinën që të financonte studimet e vajzës, ajo ia rikthen atë pas 21 vitesh (VIDEO)

Makina Ford 2D të vitit 1936 ishte objekti me i shtrejtë që kishte që kur ishte 16 vjeç, por më pas ishte detyruar që ta shiste pasi duheshin para për studimet e...

Kam 78 vjet dhe miliona në banka, por dëgjojeni këtë që dua t’ua them

Aktori i mirënjohur Morgan Friman ka shkruar një porosi për gjithë njerëzimin duke thënë se ajo është diçka që mund të jua ndryshoj të ardhmen. “Kam 78...

Si ta kuptoni se a keni zemër të pastër?

Psikologja Haleh Banan u ofron një test të thjeshtë të cilin çdokush nga ne mund ta përjetoj në lëkurën e tij. Pastërtinë e zëmrës mund ta shihni nëse e...

“Guardian”: Në Maqedoni prodhohen këpucë të shtrenjta nga punëtorët me paga minimale

“Punëtorët në Shqipëri dhe në Maqedoni, marrin aq paga të ulëta saqë nuk munden t’i ushqejnë familjet e tyre, ndërkaq diferenca pagës së garantuar...

Eddie Murphy: Ja cili aktor shqiptar më ofroi kokainë! (Foto)

Eddie Murphy ka luajtur një sërë rolesh si “djalë i shkathët rruge” në vitet 80’, por ai vetë duket se nuk ka rënë kurrë pre e veseve. Artisti 55 vjeçar...

Maska me kastravec dhe e verdha e vezë, ja çfarë i bën gjoksit!

Me kalimin e moshës shumë gra janë të destinuara të vuajnë nga varja dhe zbutja e gjoksit, sigurisht asnjë femër nuk ka dëshirë të ketë një gjoks të tillë...

Ja përse nuk duhet ta kruani hundën me gisht

Herës tjetër kur të kruani hundën tuaj, mos harroni edhe paralajmërimin e mëposhtëm që paraqet edhe rrezikshmëri, e sidomos nëse keni fëmijë. Sipas doktor...