Kategoria: Lifestyle

Seks me kolegët në festat e fundvitit? 4 në 10 persona e bëjnë…

Krishtlindjet dhe Viti i Ri nuk janë vetëm kohë festimesh dhe lojërash në familje. Kjo pasi sipas studimeve 4 persona në 10 bëjnë tjetër gjë, thënë ndryshe,...

Para se të fleni, pini këtë lëng me banane dhe kanellë dhe shikoni se çfarë do të ndodhë!

Gjumi i mirë është thelbësor për shëndetin dhe mirëqenien tonë. Gjumi i mirë mbron shëndetin mendor, fizik dhe siguron cilësi të mirë jetese. Pagjumësia po...

Çdo femër ka fiksim një tjetër … femër

Të jesh pak bi nuk është kurrë keq. Kjo moto duket mëse e vërtetë, sidomos për femrat. Të paktën në kokë. Një studim i Universitetit të Eseksit në Angli...

Çfarë do të ndodhë gjatë këtij viti?

Zgjedhje presidenciale, politika të reja sociale, fenomene të rralla natyrore, lojërat olimpike, vendime të rëndësishme politike – 2016-a premton shumë ngjarje...

Mosha ideale për t’u martuar

Një studim i ri i sugjeron njerëzve të martohen ndërmjet moshës 28 dhe 32 nëse nuk duan që me pas të divorcohen, të paktën në 5 vitet e para të martesës së...

Si të largoni nga lëkura këto shenja (video)

Këto shenja apo njolla që ju shfaqen në lëkurë, edhe pse nuk janë të dhimbshme, në pjesën më të madhe të rasteve shkaktojnë bezdi dhe janë jo të bukura...

Përgatitja dhe përbërësit e një sallate ruse ‘light’

Përbërësit: Karota Patate Bizele Selino Fasule S Spec gogozhar Kos i bardhë 1 lugë mustardë Vaj ulliri Kripë, piper Majdanoz Uthull balsamike Përgatitja: Siç...

Çaji i Rusit nuk është nga Rusia

Të gjithë e konsumojnë, por rrallëkush e di se nga rrjedh kjo pije e ngrohtë. Çaj i Zi, apo Çaji i Rusit, nuk rrjedh nga Rusia. Çaji i tillë prodhohet më së...

HOROSKOPI ditor

DASHI 21. mars – 20. prill Dite mjaft sensuale dhe e mbushur me bashkëpunim kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Çdo gjë di ju ece për mrekulli kështu...

Kështu janë dukur femrat në natën e Vitit të Ri, gjatë 100 viteve të fundit (Video)

Allure i ka bashkuar pamjet më të mira, duke u bazuar në mënyrën e krehjes së flokëve, grimit dhe veshjeve, në 100 vitet e fundit. Prej flokëve të kapura në...