Kategoria: Lifestyle

Beatrixi shfaq linjat në bregdet (Foto)

Ajo na solli imazhe nga plazhi, ku po merrte rrezet e diellit e veshur me bikini të zeza, shkruan lajmi.net. Në foton që e shpërndau në rrjete sociale, Beatrix...

Sot është një ditë shumë e rëndësishme për karrierën e Noizyt (Foto)

Për reperin sot është një ditë shumë e rëndësishme në karrierë, ngase ai sot do të mbajë koncert madhështor në Tiranë, shkruan lajmi.net. Përmes një...

“Llava e mallkuar”, turistët rikthejnë copëzat e vjedhura të vullkanit

Autoritetet në Havai, për të ndaluar njerëzit të vjedhin llavën, kanë shpikur një legjendë, sipas së cilës nëse e vjedh do të sjellë fat të keq. Por...

‘Zoti na i faltë mekatet’, lutja që e shoqëroi urimin e Leonorës për Bajram (Foto)

Këngëtarja në Instagram ka hedhur një foto të Qabës së vizituar nga muslimanët, të cilës ia ka lënë një shkrim urues por të shoqëruar edhe me lutje,...

Në këtë formë Adelina Berisha ua uron Bajramin (Foto)

Adelina Berisha ka uruar festën e Fitër Bjramit. Këngëtarja përmes një fotoje të hedhur në Instagram gjithë ndjekësit e saj mysliman i ka uruar me një urim...

Brokoli, arma kundër diabetit dhe obezitetit

Brokoli ndihmon diabetikët që të mbajnë në kontroll glukozën. Lajmi është bërë i ditur nga një grup shkencëtarësh të cilët thonë se kanë zbuluar një...

Ja sa është rritur vajza e Albatrit Muçiqit (Foto)

E që kur Amelia erdhi në jetë, kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë të shumta fotografitë e familjës së këngëtarit bashkë me vajzën, shkruan lajmi.net Ka...

Merreni seriozisht këtë këshillë të Zanfinës (Foto)

Por, Zanfina Ismaili sot ka zgjedhur që në vend të urimit të jep një këshillë, shkruan lajmi.net Përmes një fotoje të hedhur në Instastory ajo ka thënë se...

Lori dhe Gili me të njëjtin urim për festën e Bajramit (Foto)

Dy këngëtaret e suksesshme shqiptare, Lori Kacka dhe Gili për festën e Bajramit kanë pasur një dëshirë të vetme: që Zoti t’u jep lumturi njerëzve, shkruan...

6 gjërat që ndodhin në trupin tuaj kur merrni vitamina

Ka shumë aktivitete dhe procese pune kur bëhet fjalë për të qenë i shëndetshëm. Stërvitja, të ngrënit të shëndetshëm dhe fjetja mjaftueshëm. Por ka disa...