Kategoria: Lifestyle

Luana në fokus ka gjoksin ‘shpërthyes’ edhe në emision (Foto)

Ajo është shumë aktive në rrjete sociale, duke publikuar imazhe nga çdo aktivitet që bën, shkruan lajmi.net. Së fundi, Luana ka postuar një foto të cilën e ka...

Kështu e nisi mëngjesin Majlinda Zeka (Foto)

Majlinda ditë më parë ka sjellë në jetë djalin Roan, duke u bërë kështu nënë për herë të parë si dhe  Majku mori epitetin babë, shkruan lajmi.net. Ajo...

Rreth 6 milionë njerëz vdesin çdo vit në botë nga duhani

Çdo vit në 31 maj, Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe partnerët organizojnë Ditën Botërore të Luftës Kundër Duhanit. Qëllimi i kësaj dite është...

Emocionuese! Bebe Rexha: Kjo është për ty baba (Foto/Video)

Bebe kishte performuar himnin kombëtar në Indy 500 që u mbajtë në Indiana, me ç’rast i pranishëm ishte edhe babai i saj, shkruan lajmi.net. “Përtej nderuar...

Ja çfarë kishte veshur Lori në mbrëmjen e maturës (Video)

Lori rrëfeu gjëra interesante nga jeta e saj, karriera si dhe angazhimet në profesionin e saj, muzikën. Meqë jemi në kohën e mbrëmjeve të maturës dhe kohën e...

15 foto të mrekullueshme nga e shkuara që nuk i gjeni në asnjë libër historie

Mes shumë fotove të trashëguara nga e shkuara, ka nga ato që kanë brenda histori të mëdha jete. Ato janë dëshmitare të heshtura të ngjarjeve dhe atmosferës...

Vjen reagimi i Adelinës pas deklaratës së Anton Qunit (Foto)

Në atë emision Quni foli edhe për kohën e luftës, gjatë të cilës ai ishte komandant, shkruan lajmi.net. Ai tha se kishte përdorur një taktikë interesante për...

Si asnjëherë më parë,Ylli flet për Tunën (Video)

Ylli foli për projektet me të cilat është i angazhuar si dhe të pathëna nga jeta e tij private. Si kurrë më parë, Ylli zbulon detaje rreth raportit të tij me...

100 vjetori i Presidentit John F. Kennedy

E hëna shënon 100 vjetorin e lindjes së John F. Kennedy-t, presidenti i 35-të i Shteteve të Bashkuara. Kennedy lindi më 29 maj 1917, në Bruklin të shtetit...

Xhesika bëhet kaçurrele, ja sa tërheqëse duket (Foto)

Ajo bashkë me kolegët e serialit janë duke qëndruar atje, madje Artën e kemi parë edhe duke realizuar një fotosesion buzë detit, shkruan lajmi.net. Në imazhet e...