Kategoria: Qyteti

23 vjecarja nga Struga,sulmohet në Gostivar!

Dje në orët e para të mëngjesit (05.25) 23 vjecarja nga Struga, pasi kthehet bashkë me një shoqen e sajë të moshës 34 vjecare nga një objekt hotelerik në...

Vrapçisht: Vazhdon kaosi në qarkullimin Rrugor (Foto)

Kryetari i Komunës së Vrapçishtit Bajram Kadrija, nuk është duke marë asnjë vendim rreth qarkullimit rrugor ku Kaosi është i tmershëm, gjë e cila pengon...

Nevzat Bejta: kazinot dhe bastoret sportive [FOTO]

Kryetari i Komunes se Gostivarit Nevzat Bejta realizoj te gjitha ato qe i premtoi, e shendroi Gostivarin në Teksas. Sot në qytetin e Gostivarit shihen qartë dhjetëra...

Pamje nga qyteti i Gostivarit të xhiruara nga 1 kilometër lartësi (VIDEO)

Studio Akon nga Gostivar ka realizuar një video me xhirime të qytetit të Gostivarit në distancë prej 1 kilometre lartësi. Pamjet janë mahnitëse, ju ngelet juve...

Probleme nga bora në autostradën Gostivar – Tetovë (FOTO)

Reshjet e borës sidomos në pjesën perëndimore të vendit, shkaktoi edhe probleme në trafikun rrugor. Këtë e dëshmon edhe fotografia të cilën redaksisë së...

Plaçkitet një shtëpi në Gostivar

Një plaçkitje ka ndodhur në Gostivar në shtëpinë e E.R (41), me ç’rast nga një kasafortë janë vjedhur stoli ari në vlerë prej 25 mijë euro. Vjedhja ka...

Kamioni rrëshqet dhe ndalet në pikën pagesore Gostivar (FOTO)

Para 1 ore në vendpagesën në Gostivar ka ndodh një aksident komunikacioni si pasojë e rrugës me borë. Drejtuesi i kamionit pas shumë përpjekjeve ka arritur të...

GOSTIVARI – QYTETI I MIQVE (histori)

HISTORIA E GOSTIVARIT GOSTIVARI – QYTETI I MIQVE Rreth Gostivarit dhe për Gostivarin janë thurrur shumë legjenda me versione të ndryshme bazuar nga pushtuesit e...

Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa – Gostivari

Në rrëzë të malit Ahishtë, në afërsi të vendit i quajtur Pallma, ku gufon një burrim me ujë të bollshëm dhe të kthjelltë, shtrihet fshati Simnicë, në...

Video kolazh me fotografi të vjetra të qytetit Gostivar

Një video që u gjend në Youtube me disa fotografi të vjetra në formë kolazhi nga qyteti jonë Gostivar. Shikim të këndshëm: