Kategoria: Qyteti

Gostivar: Helmohet Një 58 vjeçar nga Debreshi

Nje 58 vjecar ka tentuar t’i jape fund jetes diten e djeshme duke pire helm kunder minjve. M.I, 58 vjec, banues ne Debresh, ka tentuar te vetehelmohet ne rrethana...

Fadil Zendeli: Nëse nuk ndodhë zgjerimi i frontit opozitar, do t’i zgjasim jetën pushtetit aktual

Në kuadër të aktiviteteve të RDK-së dje u mbajt mbledhja e Kryesisë së Degës së RDK-së në Gostivar, nën udhëheqjen e Kryetarit të kësaj Dege, Arben Ademi,...

Çka i tha Plaku Nevzat Bejtës për Pesë Rrugicat !

Kryetari i Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta së fundmi ka filluar fushatë të parakohshme duke shtruar nëpër qoshe rrugica në qytetin e Gostivarit, në foto mund...

Çka Kishte Premtuar Në Vitin 2013 Bajram Kadrija Dhe Që Nuk Vendosi As Edhe Një Gozhdë ! (VIDEO) Gostivari24

Në Vitin 2013 Bajram Kadrija premtoi gjëra të mëdha si Projekte Rrugore, Ujësjellsin, Projekte Kulturore-Arsimore etj. Viti 2016 Rruga Kryesore nga Vrapçishti deri...

Rufi Osmani Sqaroi te Gjitha Dilemat Rreth Situates Politike (VIDEO)-Gostivari24

Komuna e Vrapçishtit Proçes Verbalet, Në Gjuhë Maqedonase (FOTO)-Gostivari24

Komuna e Vrapçishtit proçeset verbale i plotsonë në gjuhën Maqedonase, Nga kjo Komunë /gostivari24.com ka siguruar foto-argumente për opinionin publik ku shihet...

Lëvizja Besa-Gostivar: Të nderuar e të respektuar,mësuesit tonë,kudo që jetoni e punoni,gëzuar 7 Marsin ditën tuaj.

Me 7 Mars 1887 u hap në Korcë “Mësonjtorja Shqipe”. Edhe pse në kushte të vështira, kur ndalohej mësimi i gjuhës shqipe, ajo qëndroi e hapur për 15...

Komuna e Gostivarit, i “rrjepi” qytetarët e Gostivarit ! (FOTO)

Vende të uzurpuara që tashmë janë Parking, e në fakt ishin Vende për tu ndërtuar Fusha Sportive, Komuna e Gostivarit pas Uzurpimit dhe pronave që tashmë i ka...

Bajram Kadrija si Nevzat Bejta, Me Premtime dhe mos Realizime! (FOTO)-Gostivari24

Kush nga këta dy kryetar ka punuar më pak, /gostivari24.com ju sjell fotografi duke e argumetuar situatën dhe gjendjen e mjerueshme. Këto pamje janë Aktuale dhe...

Ngjarje tragjike në Gostivar, 6 persona rrahin një 18 vjeçar

Gostivar, 29 shkurt-Dje rreth orës 2. 15  deri sa kthehej nga rruga “Zhivo Brajkovski”- Gostivar në parkun para urës është rrahur nga 6 persona të pa njohur...