Kategoria: Lajme

Lëvizja BESA – Tetovë: Vazhdon helmimi i tetovarëve

“Lëvizja BESA po e ndjek me shqetësim situatën e krijuar në Komunën e Tetovës me rastin e hapjes së “Jugohromit”, që konsiderohet si një prej ndotësve...

Viedo ekskluzive: Ja si u bë “atentati” energjetik ndaj Këshillit Opozitar në Studeniçan (Video)

“Lajm” ka siguruar videon ekskluzive nga takimi i mbrëmshëm i Këshillit Opozitar me qytetarët e Studeniçanit, gjatë të cilit u ndërpre në mënyrë...

Ngjarje tragjike në Gostivar, 6 persona rrahin një 18 vjeçar

Gostivar, 29 shkurt-Dje rreth orës 2. 15  deri sa kthehej nga rruga “Zhivo Brajkovski”- Gostivar në parkun para urës është rrahur nga 6 persona të pa njohur...

Pse asnjëher nuk u ndriquan shkaqet e fatkeqsive ajrore të vitit 1993

Ejup Berisha/ Për rrëzimin e dy aeroplanëve në vitin 1993, në Maqedoni nuk u bë asnjë përpjekje apo edhe ndonjë aktivitet më serioz për zbardhjen e shkaqeve...

Todor Petrovit nuk i ka bërë mirë qyteku, përsëri provokon: Shqiptarët nuk janë as 13%!

“Unë nuk mund të kuptoj pse dikush do të kërkonte një shumicë absolute në parlament?” Ja pse: Shoqëria jonë është multietnike, e tillë është edhe...

(VIDEO) PROBLEMET ME KRYETARIN E BOGOVINËS, NISIN DORËHEQJET E KËSHILLTARËVE

Moszgjidhja e problemit të ujësjellësit në Komunën e Bogovinës ka përçarë këshilltarët me kryetarin e kësaj komune, Hazbi Idrizi. Këshilltarët akuzojnë...

Këshilli Opozitar: Thirrje partive politike opozitare për bashkëpunim

Këshilli Opozitar  të shtunën diskutoi për aktivitetet e deritanishme të Këshillit dhe e miratoi platformën e Këshillit Opozitar, në të cilën Këshilli i...

A ekziston ndonje pergjegjesi institucionale dhe morale per pergjim te vazhdueshem kohore te ndonje titullari apo person me kopetence kushtetuese dhe politike ne vend?

Eshte teper e qarte dhe e kuptueshme te dime te mbrojme vlerat dhe integritetin kombetar te vendit,te mbrojme institucionet e pavarura kushtetuese te vendit si...

VENDOSET GURTHEMELI I KRYQIT NË BUTEL, PARALAJMËROHEN EDHE KRYQE TJERË

Nën masa të rrepta sigurie sot u mbajt ceremonia e vendosjes së gurthemelit të Kryqit në afërsi të rrethrrotullimit në hyrje të Komunës së Butelit, i cili...

ZEQIRIJA IBRAHIMI: PROTESTO MË 5 QERSHOR KUNDËR KRYQIT TË ALI AHMETIT NË BUTEL!

Anëtari i kryesisë qendrore të Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, ka reaguar në lidhje me vendosjen e kryqit në komunën e Butelit dhe ftesën që i është bërë...