Kategoria: Lajme

(FOTO/LAJM) Sondazhet Reale, nxjerrin të Parin Rexhepin e BESËS në Komunën e Vrapçishtit

Sipas një sondazhi të realizuar online, Rexhepi i BESËS është kandidati më serioz i zgjedhjeve të 15-të tetorit për Komunën e Vrapçishtit, ku shihet edhe...

Deputetët e VMRO-së kërkojnë pauza në debatin për Ligjin e Gjuhëve

Deputetët e VMRO-së edhe sot kanë kërkuar pauza, në kohën kur debatohet për Ligjin e Gjuhëve. Kjo nuk ka kaluar pa replika. Megjithatë, kryeparlamentari Talat...

Shpallet konkursi për prokuror publik

Kuvendi publikoi konkursin për prokuror të ri të Republikës së Maqedonisë, i cili më parë ishte miratuar nga deputetët para një jave. Me shpalljen, që nga...

Fjala përfundimtare e Naser Raufit për “Lagjen e Trimave”: Shumëçka në akuzë është e dyshimtë

Avokati Naser Raufi kundërshton akuzën e Prokurorisë Publike për rastin e Lagjes së Trimave me të cilën klientët e tij akuzohen si grup terrorist. Sipas tij,...

Afati për parashtrimin e listave të kandidatëve përfundon sot në mesnatë

Afati për parashtrimin e listave të kandidatëve për zgjedhjet lokale 2017 përfundon sot në mesnatë. Deri te komisionet zgjedhore komunale (KZK) prej para disa ...

Mot me diell dhe erë të dobët

Moti sot pritet të jetë me diell dhe me erë të dobët deri mesatare jugore. UV indeksi do të ketë vlerën 6. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej...

(almakos.com) Zaevi i dikurshëm dhe ai i sotmi, pse duhet t’i japim shans Lëvizjes BESA dhe shembulli me Kosovën

Fitim DIKA -BDI nuk del nga koalicioni me VMRO-në sepse kreu i kësaj partie është zhytur në korrupsion. -BDI është e kapur nga krimi. -BDI e bën këtë vetëm...

(RAJONI.NET) DOKUMENT: Anketa e brendshme, BDI humb zgjedhjet në Tetovë BESA fituese absolute

BDI e humb Komunën e Tetovës me cilin do nga dy kandidatët të garojë. Këtë e dëshmon një anketë e brendshme e porositur nga BDI për nevoja të partisë, të...

(RAJONI.NET) Sheshi u ndërtua për nevojat e qytetarëve, apo për nevojat e BDI-së?

(RAJONI.NET) Sheshi u ndërtua për nevojat e qytetarëve, apo për nevojat e BDI-së? Këtë mbrëmje, hapësirat e sheshit “Skënderbeu” në Çarshinë e Shkupit...

Trudo: Vazhdon mbështetja kanadeze për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Kanada do të mbështet edhe më tej ambiciet e Maqedonisë për tu bërë pjesë e NATO-së. Kështu qëndron në letrën e kryeministrit kanadez, Justin Trudo,...