Kategoria: Lajme

Prokuroria po jep fjalën përfundimtare për “Lagjen e Trimave”, pjesëtarët e grupit cilësohen si terroristë

Prokuroria sot po jep fjalët përfundimtare për ngjarjet në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Prokurorët thonë se nga hetimet e tyre kanë ardhur në konstatim se...

Bullgaria nuk synon negociata të reja për marrëveshjen me Maqedoninë

Teksti i marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Maqedoninë është finalizuar dhe pala bullgare nuk ka për qëllim të zhvillojë negociata të reja. Marrëveshja...

Këshilli për Etikë kërkon përgjegjësi shtetërore për kërcënimin e ekipit të Tv SHENJA

Këshilli për Etikë në Media i Maqedonisë (SEMM) e dënon rastin e fundit, kur ekipi i Televizionit  SHENJA u pengua për të raportuar për një problem...

Mot me diell dhe vranësira të vogla

Moti sot pritet të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare, pasdite në pjesët perëndimore do të ketë reshje të shkurtra lokale të shiut dhe bubullima...

Sulejman Rushiti kandidat i LR-PDSH, do luftoj kundër Nevzat Bejtës

Zgjedhjet lokale në Maqedoni që priten të mbahen në gjysmen e dytë të tetorit  duket se   kanë mobilizuar partitë politike shqiptare. Thuajse të gjitha...

Plas gallata, ironizon Fejzi Hajdari: Pas Vesel Memedit, edhe plaku i Llojanit thirr takim liderësh (FOTO)

Pronari i Gazetës Lajm, Fejzi Hajdari ka ironizuar me takimin e sotëm të partive politike, i thirrur nga kryetari i RDK-së, Vesel Memedi. “Pas Veselit, nesër në...

(VIDEO) Zaev: Të dënohen kërcënuesit e ekipit të TV SHENJA-s

Kryeministri Zoran Zaev ka dënuar kërcënimin e ekipit të Televizionit SHENJA që ndodhi dje në lagjen Dyqanxhik të Komunës së Çairit nga persona që u deklaruan...

Agjencia e Mediave dënon kërcënimet ndaj TV SHENJA-s

Kërcënimet ndaj ekipit të televizionit Shenja nga persona që janë prezentuar si aktivist të BDI-së në lagjen Duqanxhik të Çairit, i ka dënuar edhe Agjencia e...

Grupi i Lagjes së Trimave, që më 2014 kërkonte Republikën e Iliridës, të anëtarësuar në BE!?

Gjatë dhënies së dëshmisë sot në gjykatë, i akuzuari si pjesëtar i grupit të armatosur, Sulejman Osmani, tha se kur është bërë organizimi për luftimet, që...

​Xhaferi mesazh Komunës së Tetovës: Turp plehra

Drejtuesi i Lëvizjes ekologjike “Eco Guerila” Arianit Xhaferi, ka reaguar ashpër ndaj Komunës së Tetovës pas grumbullimit të sërishëm të plehrave...