Kategoria: Lajme

Dridhet Nevzat Bejta, thërret në mbrojtje mercenarët (FOTO)

Pak ditë pasi u mësua në opinion se Sulejman Rushiti, ish ministër i Arsimit dhe Shkencës do të jetë kandidat, tashmë i sigurtë, për kreun e Gostivarit, BDI ka...

Arsim Zekolli ironizon Taravarin, AlloTaravari (FOTO)

Permes rrjetit social Facebook ish Ambasadori Arsim Zekolli ka ironizuar me Ministrin e Shendetesise Arben Taravari-n ku ki i fundit duket se ka terhequr vemendjen e...

PSP kërkon sërish paraburgosjen e Gordana Jankullovskës (VIDEO)

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është e akuzuara e radhës për të cilën Prokuroria Speciale për herë të dytë kërkon paraburgim,...

Reformat qeveritare, shumë punë për pak kohë

Gjithsej 73 reforma në 11 sfera janë paraparë në tremujorin e parë të planit të ashtuquajtur 3-6-9 për procesin reformues. Detajet janë prezentuar sot në...

Gruevski: Nëse më burgosin forcohet Zaevi, nuk do të mund t’i fitoja zgjedhjet!

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski mbajti fjalim politik në gjykatë duke thënë se Prokuroria Speciale Publike po përndjek politikisht atë dhe drejtuesit e partisë...

Gruevski paraqitet në gjykatë me katër avokatë, kërkojnë që aktakuza të shpallet e pavlefshme (VIDEO/FOTO)

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski herët në mëngjes u paraqit në gjykatë për rastin “TITANIK”. Ishte në shoqëri të katër avokatëve, raporton Televizioni...

Moti, me diell dhe vranësira të vogla

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. UV-indeksi do të ketë vlerën 9. Temperatura do të lëvizë prej 28 deri 36 gradë. Në...

A do ta shkarkon Taravari, vëllaun e Fatmir Besimit nga posti drejtor i Spitalit Klinik të Tetovës?!

Reformat shëndetësore që po tenton ti bëjë ministri i shëndetësisë, Arben Taravari vetëm se po mbesin të jenë spekulime dhe marketing politik. Derisa ministri...

Gostivar: Ku shkojnë këto lekë për vend parkim?

Qytetari Denoncon! A është në rregull kjo biletë për vendparkim? A ka ndonjë rregullore ose ligj që e rregulon çështjen e pagesës për parkim? A duhet të...

Saraj, digjen mbeturinat, banorët frikësohen se mund të përhapet zjarri (Video/Foto)

Këto pamje janë regjistruar sot në hyrje të Sarajit, në afërsi të gjimnazit, raporton SHENJA. Dikush ka djegur mbeturinat e hudhura këtu, duke shkaktuar...