Kategoria: Maqedoni

Mediumet që i Kontrollon BDI përkrahin Ziadin Selën !

Mediumet që I Kontrollon BDI janë në përkrahje pa rezervë për Ziadin Selën dhe vazhdimisht Sulmojnë Lëvizjen BESA, të parët që plasuan Lajmin se LR-PDSH do...

Prokurorja Fetai, dikush dëshiron të ma likuidon familjen

Prokurorja speciale, Katica Janeva në preskonferencën e sotme të jashtëzakonshme, ka pranuar edhe publikisht se dikush ju ka kërcënuar familjes së saj dhe...

Sonte protesta në Gostivar, MJAFT HESHTËM !!!

Sonte në Gostivar ora 18:00 nga sektori joqeveritar organizohet protesta MJAFT HESHTËM !!! Në kumtesën e dërguar nga trupi organizativ thuhet: Situata edhe ashtu e...

Arjanit Hoxha ia bën 8 me 2 Valon Belës të BDI-së: Ju me atë “selfien” e sakatuat shoqërinë shqiptare

Në emsionin Click Plus të Tv 21, Arjanit Hoxha nga Këshilli Opozitar, i cili ndër të tjera ka thënë se regjimi VMRO – BDI, është një regjim diktatorial....

Muhamed Zeqiri: Ju kërkoj falje shqiptarëve që e ndihmova BDI-në!

Sonte, në emsionin Click Plus të Tv 21 – M, gazetari shqiptar i mirënjohur i Maqedonisë, Muhamed Zeqiri u ka kërkuar falje publike shqiptarëve të Maqedonisë,...

Përplasen në “facebook” Petrit Saraçini dhe Valon Bela

Një përplasje në “facebook” ka ndodhur mes zyrtarit të BDI-së së Çairit, Valon Bela dhe gazetarit dhe aktivistit të shoqërisë civile , Petrit Saraçini....

Jashari: Gjykata Kushtetuese mund që ta rrëzoj vendimin e presidentit Ivanov

Mundësi juridike për tërheqjen e faljes nuk ka, por Gjykata Kushtetuese mund që ta zhvlerësoj vendimin, pas së cilës nuk do të vlejnë edhe pasojat nga ajo,...

Të burgosurit vazhdojnë të kërkojnë falje nga Ivanovi

Pas të burgosurve të burgjeve të Idrizovës dhe Shtipit, falje nga presidenti Ivanov do të kërkojnë edhe të burgosurit nga burgu i Tetovës dhe burgu hetimor i...

Zoran Zaev tregon se a do të lirohen të dënuarit e “Monstrës”!

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev në intervistën për Anadolu Agency AA deklaroi se në negociatat e reja mes katër partive më të mëdha politike në...

Ahmeti e Gruevski të vetmuar në “fluturaken” e Vjenës pa kerozinë

Zhvillimet politike në Maqedoni, pas qëndrimit të opozitës për mospjesmarrje në bisedime pa u tërhequr vendimet e fundit të pushtetit në lidhje me faljen e...