Kategoria: Maqedoni

DY SHKUPJANË TENTOJNË TË LARGOHEN NGA SHTETI, PËRFUNDOJNË NË POLICI

Dy shkupjan, vikendin në vend që të dalin jashtë shtetit kanë përfunduar në burg. Sistemi kompjuterik ka treguar se njëri është kërkuar nga MPB ndërsa tjetri...

Kërkohet shkarkimi i Vesel Memedit nga kreu i RDK-së!

Rilindjen Demokratike Kombëtare, është përpara një sprove të rëndësishme ndoshta më e rëndësishmja  që nga themelimi,  pasi sic mëson...

PROTESTË PARA MPB-SË: POLICIA TË SIGUROJ KUSHTE PËR NDËRTIMIN E KRYQIT NË BUTEL

Qindra qytetarë pak më parë janë grumbulluar në protestë përpara Ministris së Punëve të Brendshme dhe kërkojnë nga ministri Oliver Spasovski të siguroj...

Maqedonia, udhëkryqi fatkeq për të mbeturit pa atdhe

Analizë, Almakos Siç duket ne e jetojmë epokën e dyndjes së madhe të popujve të mbetur pa atdhe. Kështu që jemi dëshmitarë të lumit të madh të refugjatëve...

F.R. i Lëvizjes BESA: Ministër analfabet, a i mësove elementet e Sistemit Periodik? (VIDEO)

Sonte, fillimisht kryetari i Forumit Rinor të Lëvizjes BESA, Daim Luçi ka shkruar në FB në ironi: “Urime 7 Marsin Ministër Analfabet! Të paktën, ndërkohë a i...

Greqia presion Maqedonisë dhe Serbisë për hapjen e kufijve

Situata e tensionuar me emigrantët në kufirin mes Greqisë dhe Maqedonisë, ka nxitur autoritetet greke të bëjnë një apel të fortë për fqinjët e saj. Ministria...

BESA: kur nuk do jetë Thaçi mund të bashkëpunojmë me PDSH-në

Besa as nuk ka pasur asnjëherë dhe as nuk do të kete takim për bashkpunim parazgjedhor me PDSH-në derisa aty është kryetar ai që u shërben “do smrt”...

Vetëm një nëndegë e BESËS – ka më shumë njerëz se protestuesit e BDI-së! (FOTO)

“Pas themelimit të nëndegës së fshatit Rogle të Zhelinës, Lëvizja BESA u prit masovikisht nga qindra qytetarë edhe në themelimin e nëndegës së dytë...

Rreth 13 mijë migrantë, të bllokuar në kufirin greko-maqedonas

Rreth 13 000 migrantë janë bllokuar sot në kufirin mes Greqisë dhe Maqedonisë në kushte higjenike të mjerueshme, njoftoi një përgjegjës grek para organizimit...

NJË ADRESË, DHJETËRA PERSONA, KSHZ: KRYQËZIMI I TË DHËNAVE ‘SHPËTON’ LISTËN

Kryqëzimi i të dhënave personale nga institucionet përkatëse mbetet opsioni i vetëm për momentin i pastrimit të listës zgjedhore, pas skandalit të paraqitur me...