Kategoria: Maqedoni

Plas gallata, ironizon Fejzi Hajdari: Pas Vesel Memedit, edhe plaku i Llojanit thirr takim liderësh (FOTO)

Pronari i Gazetës Lajm, Fejzi Hajdari ka ironizuar me takimin e sotëm të partive politike, i thirrur nga kryetari i RDK-së, Vesel Memedi. “Pas Veselit, nesër në...

(VIDEO) Zaev: Të dënohen kërcënuesit e ekipit të TV SHENJA-s

Kryeministri Zoran Zaev ka dënuar kërcënimin e ekipit të Televizionit SHENJA që ndodhi dje në lagjen Dyqanxhik të Komunës së Çairit nga persona që u deklaruan...

Agjencia e Mediave dënon kërcënimet ndaj TV SHENJA-s

Kërcënimet ndaj ekipit të televizionit Shenja nga persona që janë prezentuar si aktivist të BDI-së në lagjen Duqanxhik të Çairit, i ka dënuar edhe Agjencia e...

Grupi i Lagjes së Trimave, që më 2014 kërkonte Republikën e Iliridës, të anëtarësuar në BE!?

Gjatë dhënies së dëshmisë sot në gjykatë, i akuzuari si pjesëtar i grupit të armatosur, Sulejman Osmani, tha se kur është bërë organizimi për luftimet, që...

​Xhaferi mesazh Komunës së Tetovës: Turp plehra

Drejtuesi i Lëvizjes ekologjike “Eco Guerila” Arianit Xhaferi, ka reaguar ashpër ndaj Komunës së Tetovës pas grumbullimit të sërishëm të plehrave...

Projekt-Marrëveshja me Bullgarinë diskutohet në Kuvend

Në Komisionin për Politikë të Jashtme pritet të diskutohet sot Projekt-Marrëveshja për Fqinjësi të Mirë mes Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së...

Sot mot me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot pritet të jetë me diell me vranësira mesatare. Pasdite vranësirat do të rriten. Pritet të fryjë erë e dobët deri në mesatare kryesisht...

Ulet në Shkup avioni i parë i linjës së drejtpërdrejt nga Katari

Avioni i parë i linjës së drejtpërdrejt ajrore nga Doha për në Shkup sot u ul në aerorportin “Aleksandri i Madh”. Linja e re nga Katari për në kryeqytetin e...

Ejup Alimi i BDI-së i kundërvihet Fatime Fetait: Unë nuk e frikësoj askënd!

Zyrtari i lartë i BDI-së, Ejup Alimi ka dalë sot para prokurores  Fatime Fetai për ta kundërshtuar bazën e kërkesës së saj për paraburgim. Duke i përgjigjur...

VMRO-DPMNE: Qeveria po na futë në borxhe të reja

VMRO-ja vlerëson se me ribalancin e propozuar të buxhetit, Qeveria e udhëheqr nga LSDM-ja po e rrit detyrimin e Maqedonisë. “Qeveritarët, të cilët me muaj...