Kategoria: Maqedoni

Reformat qeveritare, shumë punë për pak kohë

Gjithsej 73 reforma në 11 sfera janë paraparë në tremujorin e parë të planit të ashtuquajtur 3-6-9 për procesin reformues. Detajet janë prezentuar sot në...

Gruevski: Nëse më burgosin forcohet Zaevi, nuk do të mund t’i fitoja zgjedhjet!

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski mbajti fjalim politik në gjykatë duke thënë se Prokuroria Speciale Publike po përndjek politikisht atë dhe drejtuesit e partisë...

Gruevski paraqitet në gjykatë me katër avokatë, kërkojnë që aktakuza të shpallet e pavlefshme (VIDEO/FOTO)

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski herët në mëngjes u paraqit në gjykatë për rastin “TITANIK”. Ishte në shoqëri të katër avokatëve, raporton Televizioni...

Moti, me diell dhe vranësira të vogla

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. UV-indeksi do të ketë vlerën 9. Temperatura do të lëvizë prej 28 deri 36 gradë. Në...

A do ta shkarkon Taravari, vëllaun e Fatmir Besimit nga posti drejtor i Spitalit Klinik të Tetovës?!

Reformat shëndetësore që po tenton ti bëjë ministri i shëndetësisë, Arben Taravari vetëm se po mbesin të jenë spekulime dhe marketing politik. Derisa ministri...

Saraj, digjen mbeturinat, banorët frikësohen se mund të përhapet zjarri (Video/Foto)

Këto pamje janë regjistruar sot në hyrje të Sarajit, në afërsi të gjimnazit, raporton SHENJA. Dikush ka djegur mbeturinat e hudhura këtu, duke shkaktuar...

Prokuroria po jep fjalën përfundimtare për “Lagjen e Trimave”, pjesëtarët e grupit cilësohen si terroristë

Prokuroria sot po jep fjalët përfundimtare për ngjarjet në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Prokurorët thonë se nga hetimet e tyre kanë ardhur në konstatim se...

Bullgaria nuk synon negociata të reja për marrëveshjen me Maqedoninë

Teksti i marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Maqedoninë është finalizuar dhe pala bullgare nuk ka për qëllim të zhvillojë negociata të reja. Marrëveshja...

Këshilli për Etikë kërkon përgjegjësi shtetërore për kërcënimin e ekipit të Tv SHENJA

Këshilli për Etikë në Media i Maqedonisë (SEMM) e dënon rastin e fundit, kur ekipi i Televizionit  SHENJA u pengua për të raportuar për një problem...

Mot me diell dhe vranësira të vogla

Moti sot pritet të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare, pasdite në pjesët perëndimore do të ketë reshje të shkurtra lokale të shiut dhe bubullima...