Kategoria: Maqedoni

Kasami arrin në kongresin e LSDM-së

Në kongresin e LSDM-së në të cilën pritet që të rizgjedhet në krye të saj Zoran Zaev ka arritur edhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami. Kongresi po...

MPB ka arrestuar edhe tre persona për dhunën në Kuvend

Njësiti për krim të dhunshëm pranë SPB Shkup ka shqyrtuar video materialet për identifikimin e pjesëmarrësve tjerë në dhunën e 27 prillit në Kuvend, ndërsa...

Fillon sot matura shtetërore

Sesionin i qershorit i maturës shtetërore do të fillojë sot, me testim në gjuhën amëtare dhe letërsi. Përkrah provimit të djeshëm, do të ketë edhe tre...

Sot mbahet kongresi i 22-të i LSDM-së

Sot në mesditë në hotelin Aleksandar Palas në Shkup do të mbahet kongresi i 22-të i socialdemokratëve, Do të votohet për kryetar të ri të partisë, me...

Nesër fillojnë provimet eksterne të maturës shtetërore

Prej nesër deri më 14 qershor do të realizohen provimet eksterne të maturës shtetërore në sesionin e qershorit në vitin 2017, për të cilin janë paraqitur...

Ja mesazhi i kreut të BFI-së për muajin e shenjtë të Ramazanit

Besimtarët myslimanë në të gjithë botën nesër nisën muajin e shenjtë të Ramazanit, agjërimin që zgjat një muaj. Vlera e muajit të Ramazanit është e madhe...

8 aksidente në 24 orët e fundit në Shkup

Një këmbësor dhe dy shoferë janë lënduar rëndë, në dy nga gjithsej tetë aksidente, që kanë ndodhur në 24 orët e fundit në rajonin e SPB Shkup. Në pesë...

Mot i vranët dhe me shi

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe të reshura të përkohshme të shiut, të cilat në disa vende do të jenë më të mëdha, posaçërisht në orët e...

Aksident në hyrje të lagjes Butel (FOTO)

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në lagjen Butel të Shkupit, mëson SHENJA. Sipas fotos më poshtë, shihet një veturë e cila duket se është...

Prolongohet seanca për rastin “Maxhar Telekom”

U prolongua seanca gjyqësore për padinë e liderit të BDI-së Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferit, ndaj kundërzbuluesit Sllobodan Bogoevski, shkruan SHENJA. Avokatja...