Kategoria: Maqedoni

Halimi: Milloshovskit i dhimbset konfiskimi i mundshëm i aeroplanit privat!

Akuzave të deputetit të VMRO-së Antonio Milloshovski edhe sot i është përgjigjur deputeti i BDI-së, Ejup Alimi. Ai tha se akuzuat e MIlloshovskit janë të...

Propozim-Ligji për Amnisti, pritet të përfitojnë 104 të burgosur

Janë 104 persona të cilët kanë gjasa të përfitojmë menjëherë nga Propozim-Ligji për Amnisti, i cili është në përpunim e sipër, pasi sipas të dhënave të...

Ermira Asani jep betimin si anëtare e KSHZ-së

Ermira Asani Saliji edhe zyrtarisht do të jetë anëtare e re e Komisionit Shtetëror Zgjedhor. Ajo do të zë vendin e Bedredin Ibrahimit. Asani sot është betuar...

Është arrestuar Igor Jug, njëri nga dhunuesit e 27 prillit në Kuvend

Gjatë natës në banesën e tij në Kumanovë është arrestuar Igor Jug. Ai ishte në radhët e para gjatë ngjarjeve të dhunshme në Kumanovë. Gjatë sulmit ishte...

Shtatëmbëdhjetë aksidente në Shkup, një i lënduar rëndë

Një shofer ka marrë lëndime të rënda trupore në njërin nga gjithsej 17 aksidentet e trafikut të regjistruar në 24 orët e kaluara në rajonin e SPB Shkup. Në...

Seanca e 15-të, vazhdon debati për ligjin e gjuhëve

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në suaza të seancës së 15-të duhet ta vazhdojë debatin për Propozim-ligjin për shfrytëzimin e gjuhëve. Dje pasdite...

Emrli Asani, i jep leksione Muhamed Zekirit

Shkruan: Emrli Asani Pas debatit të mbrëmshëm në TV21 1.Zekiri tha që s`është i të njejtit mendim rreth përkrahjes të kryetarëve aktua ( Bejta dhe Arifi),...

Babai i Irfan Lutfiut: Djali im është i pafajshëm, një ditë e vërteta do të dalë në shesh”

“Djali im është i pafajshëm, sado që të zgjas kjo, një ditë e vërteta do të del në shesh se djali im nuk ka asnjë lidhje me këtë rast. Le ta pyesin...

Ermira Asani Salija do të jetë anëtare e re e KSHZ-së në vend të Bedredin Ibahimit

Komisioni i Kuvendit për çështje të përzgjedhjeve dhe emërimeve në seancën e sotme ka konfirmuar propozimin e Lëvizjes BESA, që Ermira Asani Salija të jetë...

Tërmet në Ohër

Një tërmet me intensitet prej 2.7 shkallë sipas Rihterit mëngjesin e sotëm është regjistruar në Ohër. Dridhja ka ndodhur në orën 8:50 minuta. Sipas të...