Kategoria: Maqedoni

Qeveria Zaev thyen akullin me Edi Ramën

Pas një kohe të gjatë të raporteve të ngurta mes qeverisë së kaluar të Maqedonisë dhe qeverisë shqiptare, thyhet akulli, njofton agjencia e lajmeve INA....

Ja pse Lëvizja Besa sfidante në zgjedhjet lokale

24.07.2017                                    Hamdi Aliti – Tetovë Zgjedhjet lokale që priten të mbahen këtë vjeshtë do jenë interesante edhe...

VMRO-DPMNE: Qeveria e LSDM-së po i fut qytetarët në borxhe të reja dhe të mëdha

VMRO-DPMNEvlerëson se Qeveria e LSDM-së çdo ditë po i fut qytetarët në borxhe të reja, çdo ditë në vlerë prej 1.7 milion euro, kurse paaftësia dhe...

Dimitrov nesër për vizitë në Shqipëri

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, me ftesë të kolegut të tij Ditmir Bushati, nesër do të qëndrojë për vizitë pune...

KUVENDI KONSTITUOHET MË 3 GUSHT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thirrur Mbledhjen e Parë të Legjislaturës së Gjashtë të Kuvendit të Republikës së Kosovës më 3 gusht 2017, në orën...

Sipas “Kathimerini” ja kur do të zgjidhet çështja e emrit me Greqinë

Gazeta greke ”Kathimerini” shkruan se viti që vjen mund të jetë kyç për zgjidhjen e çështjes së emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë. Periudha ndërmjet...

‘Tërmet’ në koalicionin e VMRO-së

Bashkimi Social Demokratik ka marrë vendim për t’u larguar nga koalicioni “Për Maqedoni më të Mirë” që udhëhiqet nga VMRO-DPMNE-ja e Nikolla...

Demant Lëvizja BESA Zhelinë: ​LËVIZJA BESA NË KOMUNËN E ZHELINËS ËSHTË FITUESE ABSOLUTE

LËVIZJA BESA NË KOMUNËN E ZHELINËS ËSHTË FITUESE ABSOLUTE! DEMANTIM! Demantojmë mediumet elektronike që shpërndanë lajmin kinse do të xjerrim kandidat të...

23 aksidente për tre ditë në rajonin e Shkupit

Gjatë tri ditëve të kaluara në rajonin e Shkupit kanë ndodhur 23 aksidente. Në njërin prej tyre një person është lënduar rëndë, në 13 aksidente janë...

Sot temperatura deri 40 gradë Celsius

Moti sot pritet të jetë me diell dhe me temperatura të larta. Parashikohet të ketë shfaqje të reve lokale dhe erë të lehtë jugperëndimore dhe jugore. Pasdite...