Kategoria: Lajme

Nesër duhet të paraqiten në gjykatë Zoran Zaev dhe Nikolla Gruevski

Nesër në Gjykatën Penale në Shkup duhet të paraqiten dy krerët e partive më të mëdha në vend. Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev është i akuzuar për marrje...

Kisha maqedonase e pranon Kishën bullgare si Kishë Amë, nëse pranohet autoqefalia e saj!

Sinodi i Shenjtë i Kishës Ortodokse Maqedonase – Kryepeshkopata e Ohrit i ka dërguar një letër Kishës Ortodokse bullgare duke u premtuar se do ta pranojnë...

Policia dhe DAP vazhdojnë kontrollet

Vazhdojnë aksionet e përbashkëta të policisë me inspektorët e Drejtorisë për të Ardhura Publike. MPB njoftoi se janë kryer kontrolle në disa objekte hoteliere...

Eurokomisari Han nesër vjen në Shkup

Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë dhe Fqinjësi të Mirë, Johanes Han nesër dhe pasnesër do të qëndrojë në Maqedoni, ku do të ketë takime më...

Ndërroi jetë 19-vjeçari në aksident komunikacioni në magjistralen Radovish-Strumicë

Ka ndërruar jetë 19-vjeçari nga Radovishi i cili këtë mëngjes pësoi në një aksident komunikacioni të ndodhur në rrugën magjistrale Radovish-Strumicë....

Zaev e vazhdon vizitën në Bosnjë dhe Hercegovinë

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev sot e vazhdon vizitën dyditore në Bosnjë e Hercegovinë, ku dje realizoi takim me kryesuesin e Këshillit të...

Mot me shi dhe vranësira

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut, kryesisht në pjesët juglindore të vendit. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë...

Aleanca dhe BESA: Kryetari i këshillit në Gostivar është zgjedhur me presione dhe shantazhe

Ndaj mënyrës së zgjedhjes së kryetarit të këshillit të komunës së Gostivarit, kanë reaguar këshilltarët e koalicionit Alenca për Shqiptarët dhe Lëvizja...

(VIDEO) UEJL shënon 16 vjetorin e themelimit

Universiteti i Evropes Juglindore shënoi sot 16 vjetorin e themelimit të tij. Deri më tani, në këtë universitet kanë diplomuar gjithsej 11.672 studentë. Rektori...

Zaev: Marrëveshja me Bullgarinë do të ratifikohet në fund të vitit

Me Bullgarinë nuk jemi vetëm miq, por u bëmë edhe aleatë, deklaroi kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për Televizionin kombëtar bullgar – BTV....