Kategoria: Aktuale

(CLICK.MK) Grubi: BDI ka dallime me Besën, por jo edhe me VMRO-në dhe LSDM-në – VIDEO

Përderisa BDI nuk e ka pasur problem të negocjojë me VMRO-DPMNE-në e Nikolla Gruevskit dhe as tani me LSDM-në, deputeti Artan Grubi tha se partia e vetme me të...

Foto dëshmi: Ja sa duhen Ali Ahmeti e Artan Grubi me Nikolla Gruevskin

Foto dëshmi: Ja sa duhen Ali Ahmeti e Artan Grubi me Nikolla Gruevskin

Ministri i BDI-së një qëndrim me Gruevkin, testimi ekstern nuk hiqet (VIDEO)

Ministri i arsimit nga radhët e BDI-së, Pishtar Lutfiu, ka dalë me qëndrim të njëjtë me atë të Nikolla Gruevskit, duke paralajmëruar nxënësit se testimi...

(VIDEO) AHMETI: JEMI ME VMRO-DMPNENË, LARGOHEM NGA DEKLARA E PËRBASHKËT TË PARTIVE SHQIPËTARE

Deklarata e përbashket e partive shqiptare nuk do të jetë e plotë në programën e Qeverisë së re, por vetëm disa pika që sipas kreut të BDI-së, Ali Ahmeti,...

Zëdhënësja e Lëvizjes BESA, Njomza Imeri – Ismaili: BESA për asnjë çmim nuk i shkel parimet e saj

Zëdhënësja e Lëvizjes BESA, Njomza Imeri – Ismaili, përmes një statusi në FB ka thënë se BESA për asnjë çmim nuk i shkel parimet e saj, kështu duke qenë...

Miku i Gjeneralit serb Dikoviqit, në lojë për ministër, e do LSDM-ja?!

Fatmir Besimi, i njohur si ministri i përjetshëm i BDI-së mund të jetë në kombinimet për të qenë pjesë e koalicionit qeverisës me LSDM. Emrin e tij e...

BESA s’ka të ndalur, profesionisti dhe funksionari i lartë i PDSH-së kalon në këtë Lëvizje (FOTO)

Lëvizja BESA nuk ka të ndalur. Pas kalimeve të shumta dhe strukturave të rëndesishme nga radhët e BDI-së në BESË, tani edhe profesionistë që me parë ishin...

Përforcime të mëdha në Degën e Lëvizjes BESA në Gostivar (FOTO)

Së fundmi po vërehet një ristrukturim i gjithëanshme i Lëvizjes BESA dhe përforcim i degëve të kësaj partie. Rritjen e BESËS në terren e dëshmoi edhe anketa...

Afrimi i BESËS: “NUK BËHEMI PJESË E QEVERISË DERISA NUK PRANOHEN KUSHTET E SHQIPËTARËVE”

Pas takimit të mbajtur sot mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe Lëvizjes BESA, Afrim Gashi nga BESA tha se këto negociata do të jenë për punë të parimeve. “Ne...

S’KE Ç’I BËN GOMARIT, I BIE SAMARIT

(Reagim atij me dy emra)   Para disa ditësh u paraqit një shkrim nën autorisë të Xhemal Ahmetit; edhe emri edhe mbiemri më intriguan dhe disi më detyruan...