Kategoria: Aktuale

Pas publikimit të ministrave të BDI-së, shpërthen pakënaqësia brenda LR-PDSH-së

Opinioni shqiptar me pakënaqësi të madhe ka pritur emrat e propozuar nga Bashkimi Demokratik për Integrim që do të jenë pjesë e ekzekutivit të ri. Në mesin e...

Gazetari Bekim Laçi: Liqenin e Likovës e mbyti bërllogu, Sadullahu na bëhet ministër i Ekologjisë!

Gazetari Bekim Laçi ka reaguar ashpër pas emërimit të Sadulla Durakut si ministër i Ekologjisë. Ai ka thënë se emërimi i tij është paradoks dhe paraqet një...

Visar Ademi: Më së shumti ministra në Qeverinë e Zaevit ka VMRO-ja

Analisti Visar Ademi thotë se më të kënaqur nga përzgjedhja e ministrave të BDI-së ka ngelur VMRO DPMNE. Sipas tij, VMRO-ja ka më së shumti përfaqësues në...

Ahmeti dhe Sela joshen me poste, Besa insiston për të drejtat e shqiptarëve

Pavarësisht përpjekjeve të shumta të liderit të LSDM-së Zoran Zaev për të joshur me poste, Lëvizja Besa vështirë se mund të pranojë të bëhet pjesë e...

Ja edhe një arsye se pse Besa nuk duhet të hyjë në koalicion me BDI-në

BDI gjatë mbrëmjes së sotme ka bërë të ditur emrat e ministrave të rinj. Ajo që vërehet është fakti se kjo parti nuk e ka ndërmend të ndryshoj diskursin e...

A do të koalicionojë BESA me personin që arsyetonte aksionin Monstra? (VIDEO)

Në çastet e fundit para marrëveshjes për koalicionin qeveritar vjen një lajm i hidhur për të gjithë shqiptarët. Personi i cili arsyetonte aksionin...

Ali Ahmeti ndëshkon Shkupin pas humbjes nga Besa, ja ndarja e ministrive

Duket se humbja e thellë e BDI-së nga Lëvizja Besa në komunat e Shkupit i ka kushtuar shumë Degës së Shkupit gjatë ndarjes së posteve ministrore. Në këtë...

Fejzi Hajdari kritikon funksionarin e BDI-së “alamet diplomat” Abdylkadar Memedi

Abdullkadar Memedi (alamet diplomati) tha ne TV “Telma”, se kjo çështje eshte tejkaluar ne menyre profesionale! Per Abdulkadrin dhe ata qe e kane emeruar apo...

Mbaroi koha kur shqiptarët futeshin pa kushte në Qeveri, BESA po vendos standarde të reja në politikë

Të gjithë e kujtojmë se sa herë shqiptarët janë dëshpëruar në momentin kur janë formuar Qeveritë në Maqedoni. Para zgjedhjeve partitë politike shqiptare...

Zejd Rexhepi: Asnjëherë nuk tërhiqemi nga RIDEFINIMI

“Strategjia në fjalë përmban kushtin e mospërfshirjes së personave të inkriminuar, RIIDEFINIMI në kushtet e shumicëa parlamentare, marrëveshjen e afatizuar...