Kategoria: Aktuale

NEVZAT BEJTA BËN “AUTOGOL” DO TA PËSOI RRËNDË !

Nevzat Bejta sigurisht një figurë e njohur publike në fushën Politike, dhe jo më vecse një kryetar komune por edhe nënkryetar i BDI-së dhe një i fuqishëm në...

Bekim Bina e lëvdëron Lëvizjen BESA

Aktivisti i njohur i shoqërisë civile, Bekim I. Bina, e ka lëvdëruar frymën e politikbërjes së Lëvizjes BESA. “Gocat dhe çunat e Besës në hap me sfidat...

RRËZIMI I AVIONIT, GJENDET KUTIA E ZEZË DHE GJËSENDET E UDHËTARËVE

Gjashtë pasagjerët e vdekur pas rrëzimit të aeroplanit në afërsi të fshatit Kozhle ishin pesë italian dhe një kosovar. Aeroplanin privat e kishte drejtuar...

LËVIZJA BESA: NJË PUSHTET QË TË LË PA UJË, SË PAKU DUHET TA LËSH PA VOTË

Meqë për shqiptarët e Maqedonisë është bërë luks të flitet për festivalet kombëtare, për garat sportive ose për aktivitetet kulturore, ne sot jemi këtu që...

HISTORIKE: Më 11 Dhjetor, BDI Do Të Shkojë Në Opozitë !

Bashkimi Demokratik për Intergrim më 11 dhjetor do të shkojë në opozitë./gostivari24.com Është historike por edhe me gjasa se bashkëpuntori i Ali Ahmetit,...

LSDM-ja kërkon dënimin e tifozëve shqiptarë

Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë ka reaguar për ndeshjen e futbollit në mes të Shqipërisë dhe Maqedonisë, ndeshje e cila u anulua për shkak të motit të...

Adnan Azizi: BDI-ja shkatërroi gjithçka të vlefshme për shqiptarët

“Zullumi që ua shkaktoi shqiptarëve BDI-ja gjatë këtyre 14 viteve, vështirë mund të përllogaritet dhe matet. �BDI-ja shqiptarëve au rrënoi historinë,...

RRAHJE NË MES TË DY GRUPEVE NË GOSTIVAR, KATËR TË ARRESTUAR

(VIDEO TV2-Gostivar)

Bajram Kadrija: I Paaftë për të menaxhuar me Komunën !

I nderuari kryetar i komunës së Vrapçishtit z. Bajram Kadrija, të gjithë jemi dëshmitarë për paaftësinë tuaj për të menaxhuar me komunën, koha juaj në...

Shpërthen FB/ Ali Ahmeti jep “zor” shqip, e fol ditë e natë veç maqedonisht! (VIDEO)

Nëpër rrjetin social FB me të madhe ka nisur të shpërndahet një video ku shihet se si Ali Ahmeti, lideri i BDI-së, shfaqet që nuk e “dinë” gjuhën...