Kategoria: Aktuale

SKANDAL: BDI mesazh për grumbullim të administratës (foto)

BDI ka vazhduar me avazin e vjetër duke u bërë presion jo vetëm funksionarëve por edhe funksionarëve të institucioneve të shtetit, shkruan Fakte. Në mesazh...

Amir Elezi: Shpërngulja ndodh për shkak të politikave të dështuara të BDI-së

Nuk duhet t’i besojmë partisë shqiptare në pushtet, kur zotohen se kanë ulur papunësinë. Kështu tha kandidati i koalicionit “Rilindje me Besë”, Amir Elezi,...

KASAMI: DO TË RRISIM PËR 50 PËR QIND RROGAT E ARSIMTARËVE, JA PLANI YNË PËR USHT-NË

Gjatë emisionit “Arena” në TV SHENJA, kryetari i BESËS, Bilall Kasami tha se gjendja e arsimit shqip është në nivel të mjerueshëm andaj me ardhjen e tyre në...

Kështu duket Çairi i Bekim Saliut të Lëvizjes BESA (FOTO)

Rilindje me BESË”, po mban tubimin e saj në Qendrën Tregtare të Çairit. Ajo që mund të vërehet është numri i madh i qytetarëve të cilët kanë dalë dhe po...

Ministri i Drejtesise Valdet Xhaferi GËNJESHTAR (RENAVEC)

E verteta (shiko fotot) per tubimin e Gostivarit dhe shpifjet e Ministrit te drejtesise. Kur Ministri i Drejtesise ben shpifje dhe genjen popullin dhe anetaret e partise...

BAÇI: AHMETI TËRHOQI MINISTRAT PËR ÇËSHTJE INTIME DHE JO PËR ÇËSHTJET KOMBËTARE

“Ai kërkoi tërheqje për një telefonatë komprometuese për çështje erotike, jo për çështjen e ‘Monstrës’. Kështu tha në emisionin “Arena”, Agim...

BAÇI: ZGJEDHJET NË MAQEDONI JANË BETEJË PËR TË RIKTHYER DINJITETIN E NËPËRKËMBUR

Zgjedhjet që pësojnë në Maqedoni janë një betejë për të rikthyer dinjitetin e nëpërkëmbur në këto vite. Kështu tha Agim Baçi, analist politik nga...

Ahmeti: Nëse i fitoj zgjedhjet, shkoj në koalicion me Gruevskin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, në intervistën e sontme në TV 21, i hoqi të gjitha dilemat rreth koalicionit të mundshëm pas zgjedhjeve nëse partia e tij del...

Gazetari ia kujton Ahmetit Zhaklinën në listën e BDI-së për deputetë

Në intervistën parazgjedhore në televizionin 21, Ahmeti kritikoi qasjen e LSDM-së e cila ka vendosur shqiptarë në listat për deputetë. Por, gazetari ia kujtoi...

Ja si gënjejnë dhe u turpëruan portalet (propaganduesit) e BDI-së (FOTO + VIDEO)

Portalet të cilat finansohen nga BDI që në emër të gazetarisë të bëjnë propagandë për këtë parti, janë kapur “mat” në një gënjeshtër të madhe. Në...