Kategoria: Aktuale

Angela Merkel i shkruan letër kryetarit të FOCIC-it, Benjamin Idrizi

“Gruaja më e fuqishme” në botë, kancelarja gjermane Anxhela Merkel përmes një letre falënderon imamin nga Shkupi Benjamin Idrizi, përndryshe kryetar i...

Besa: Tani e ka radhën Kuvendi

Ka përfunduar takimi i Presidentit të shtetit Gjorge Ivanov me përfaqësues të koalicionit “Rilindje me BESË”. Pas daljes ata nuk u prononcuan për mediat se...

Ibrahimi: VMRO dhe BDI janë dy të këqija që kanë shqiptarët në këtë shtet

Sonte në emisionin 200 në Alsat M ishte i ftuar Zeqirija Ibrahimi, nënkryetari i Lëvizjes BESA, ku foli për situatën aktuale politike, ku tha se duhet të merret...

BESA e vendosur kundër VMRO-së: Mbështet nga jashtë koalicionin me LSDM-në

Me qëllim që VMRO-në dhe Gruevskin përfundimisht t’i lënë në opozitë, Lëvizja Besa kanë shprehur gatishmërinë për të mbështetur LSDM-në për formimin e...

Zaev në takim me ambasadorët, ky është mesazhi i tij për Ivanovin

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, i shoqëruar nga nënkryetarja Radmilla Sheqerinska, ka takuar sot ambasadorët e Gjermanisë, Suedisë dhe Polonisë. Siç njoftojnë nga...

Ja kush e rrëzoi Gruevskin sipas rusëve

Lajme Lajme Ja kush e rrëzoi Gruevskin sipas rusëve 30/01/2017 5430 Portali informativ rus Sputnik akuzon Edi Ramën se ka ndikuar tek partitë shqiptare për të...

Levizja BESA: BDI-ja nuk ka kapacitet moral e politik për të marrë çfarëdo vendimi

Pas deklarimit të fundit të BDI-së se nuk ka qëndrim për të marrë pjesë në qeverinë që mund ta formonte mandatari Nikolla Gruevski, Kryesia Qendrore e...

Gjasa të vogla për zgjedhje të reja “në regji” vetëm të VMRO DPMNE-në

VMRO DPMNE porositi se “zgjidhje e arsyeshme” për tejkalimin e krizës janë zgjedhjet e reja të parakohshme parlamentare, edhe pse, edhe për formim të qeverisë...

PSP: Gjykata themelore Shkupi 1 nuk na jep leje për të bërë kontrolle

Prokuroria speciale rithekson se bashkëpunimi me Gjykatën themelore Shkupi 1 ende është shumë i vështirë. Nga PSP-ja bëjnë të ditur se me datë 20 janar deri...

Ish shefi i DBK-së: Do t’i lirojmë të burgosurit për rastin “Monstra”, janë të pafajshëm!

Ish shefi i DBK-së, aktualisht kandidat i LSDM-së për deputet, mbrëmë në një intervistë televizive tha se rasti monstra është një inskenim i qeverisë për...