Kategoria: Aktuale

Bilall Kasami takohet me Ambasadoren e Kroacisë, Danijela Barishic

Sot kryetari i Lëvizjes BESA, z. Bilall Kasami, së bashku me deputetin, Fadil Zendeli dhe anëtarin e Kryesisë Qendrore, Kastriot Rexhepi u takuan me Ambasadoren e...

“VIZIONI – M”, edhe këtë vit realizoi manifestimin tradicional ”KANDILAT E BAJRAMIT”

Treni i Bajramit kaloi nëpër lagjet e Çairit për të përcjellë së bashku muajin e shenjtë të Ramazanit, dhe për të mirëpritur me hare festën e madhe të...

A ia filloi lufta e LOGOSOID’ve me BFI-në?! – CLICK.MK

Termi LOGOSOID, kryesisht përdoret për të rinjtë shqipëtarë, musliman dhe intelektual në Ballkan, që janë lexues të Shtëpisë Botuese LOGOS-A. Ky Shtëpi...

FOTO/ Aktivistët e Besës, i përgjigjen shpifjeve të BDI-së: Mos u shqetsoni, nuk ja u marrim VMRO-në dhe LSDM-në, Ne jemi me popullin

Friga dhe paniku që e ka kapluar Aleancën e BDI-së, me trillime dhe propagandë të kulluar vetëm që ta njollosë Lëvizjen Besa, tani më nuk pinë ujë....

Një nga nismëtarët e partisë së Ziadin Selës paralajmëron Lëvizje për Reforma brenda LR – PDSH-së

Një nga nismëtarët e partisë së Ziadin Selës dhe LR – PDSH-së dhe ndër themeluesit e PR-it në këtë parti, Faton Murseli, ka paralajmëruar Lëvizje për...

Lajm i Fundit: Musa dhe Sasha flutrojnë bashkë për në Cyrih

Qytetarë që kanë udhëtuar sonte thonë se në aeroportin e Shkupit kanë vërejtur bashkë Musën dhe Sashën duke u nisur bashkë me aeroplan nga Shkupi për ne...

Gazeta “Die Welt” krahason BESËN me Vetëvendosjen: Të dyja fuqishëm kundër korrupsionit

Në një analizë kushtuar zgjedhjeve të Shqipërisë, me titull “Ëndrra e rrezikshme për Shqipërinë e Madhe”, gazeta gjermane “Die Welt” bën një...

Kumanova, Shkupi dhe Tetova përjetuan luftën e 2001-shin, andaj ndëshkuan komandantët-mashtrues

Bashkimi Demokratik për Integrim, si parti politike është themeluar menjëherë pas përfundimit të konfliktit të vitit 2001, ndërsa në krye të kësaj partie...

OKH MERHAMET I BËN APEL ZYRTARIT TË BFI-SË: MOS SHPIF, KËRKO FALJE!

Organizata Kulturore Humanitare “Merhamet” ka reaguar ndaj shpifjeve të zyrtarit të Bashkësisë Fetare Islame, Rexhep Ziberit, ku ky i fundit numëron...

(FOTOLAJM) BANORËT E SARAJIT MBULOJNË GROPAT ME LULE

Disa banorë të Sarajit duke parë se autoritet komunale nuk po sanojnë gropat nëpër rrugët kanë vendosur që të mbjellin lule në ato gropa. Kjo paraqet një...