Avdijaj hero i skuadrës së tij, shënon dy-golësh

Skuadra e famshme zvicerane ishte duke vuajtur për gol dhe trajneri Yakin vendosi ta aktivizoj super sulmuesin nga Kosova, Albion Avdiaj në minutën e 57-të.

Avdijaj në mënyrën më të mirë të mundshme e shpagoi besimin e trajnerit duke shënuar dy gola në fitoren 2-0 të Grasshopperit përballë Thunit.

Ishte fillimisht minuta e 74-të e ndeshjes kur gjakovari u asistua buku nga Leon Andresen dhe shënoi nga afërsia për 1-0.

E në minutën e 85-të erdhi edhe goli i dytë personal për Avdiajn.Loading...
Propellerads

Leave a Reply