Ancelotti – Italia, ky është lajmi i fundit

Kombëtares së Italisë i nevojitet një taktikant i ri, pasi Giampiero Ventura u shkarkua pasi humbi ndeshjen kualifikues për Kupës së Botës 2018 ndaj Suedisë me rezultat përfundimtar 1-0.

Ancelotti ishte zgjedhja e parë, por sot agjenti dhe ndërmjetësi i tij, Giovanni Branchini deklaroi për Radio Deejay se ish-trajneri i Bayern Munichut do ta refuzojë atë.

Sipas mediumit italian Calcionews24.com, emri i fundit i kontaktuar nga FIGC është Ranieri.

Ai aktualisht po bën shumë mirë në Ligue 1 me Nantes.Loading...
Propellerads

Leave a Reply